Структурні зміни в Мистецькому арсеналіПро Нас

Структурні зміни в Мистецькому арсеналі

Анна Погрібна стане заступницею генеральної директорки Мистецького арсеналу. Натомість Юлія Ваганова, що обіймала посаду заступниці директорки з музейної і виставкової роботи, залишає Арсенал, щоб очолити Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків.
Анна Погрібна очолить напрямок цифрової трансформації та освітньої роботи, книжкову та літературну програми.

Також, найближчим часом команда Арсеналу збагатиться ще одним відомим арт-менеджером, який на посаді заступника директорки опікуватиметься питаннями експонування та колекціонування сучасного мистецтва.

Анна Погрібна працює в Мистецькому арсеналі понад 4 роки. Відповідала за управління творчими проєктами, зокрема була проєктною менеджеркою виставок:

  • «Кожны дзень» (2021);
  • «Параска Плитка-Горицвіт. Подолання гравітації» (2019);
  • «Дивовижні історії Криму» (2019);
  • «Курбас: Нові світи» (2018);
  • «Швидкорозчинний час» (2018);
  • «Фестиваль молодих українських художників» (2017).

Фото — Христина Кулаковська

Також впроваджувала менторську програму для менеджерів виставкових проєктів інституції, реалізувала проєкт професійних стажувань в Мистецькому арсеналі (2018), упорядкувала низку видань до виставок. У 2012-2017 роках працювала в CSM / Фундації Центр Сучасного Мистецтва, де розробляла й втілювала проєкти, що стосуються учасницьких мистецьких практик, мистецтва в публічному просторі, культурної журналістики, культури пам’яті. Закінчила Національний університет «Києво-Могилянська академія» (культурологія).

«Ці призначення — перший крок на спланованому Мистецьким арсеналом шляху розвитку інституції: концептуальна рамка Музею сучасного мистецтва, цифровізація та реставрація. Окрім цього, я рада, що люди зростають всередині Арсеналу. Я щиро вважаю, що Музею Ханенків неймовірно пощастило з новою керівничкою. Юлія Ваганова, з якою ми працювали в Арсеналі пліч-о-пліч п’ять років, є непересічною арт-менеджеркою. Також, я радію, що Анна Погрібна має можливість розвиватись у своїй інституції. Ми звикли жартома називати Анну «менеджеркою особливо складних проєктів», і це непогано описує рівень її компетенцій — дуже і дуже високий.

Сподіваюсь, мою радість розділяє й орган управління Мистецького арсеналу — Державне управління справами. І не забариться з погодженням цих призначень», — коментує директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта.


Мистецький арсенал є пам’яткою історії та архітектури XVIII cт., а також є флагманською українською інституцією культури, яка у своїй діяльності інтегрує різні види мистецтва. Місія Мистецького арсеналу — сприяти модернізації українського суспільства та інтеграції України до світового контексту, спираючись на ціннісний потенціал культури. Площа Арсеналу, яка вже використовується для реалізації мистецьких проєктів, сягає 24 000 м².

Юлія Ваганова про реновацію системи освітлення в Мистецькому арсеналі — проєкт «Арсенал Світла»