«Одне з одним. Просторові діалоги. Вікторія Розенцвейг і Ася Гармаш»: нова виставка Малої Галереї Мистецького арсеналуПро Нас

«Одне з одним. Просторові діалоги. Вікторія Розенцвейг і Ася Гармаш»: нова виставка Малої Галереї Мистецького арсеналу

Лабораторія сучасного мистецтва «Мала Галерея Мистецького арсеналу» представляє виставку «Одне з одним. Просторові діалоги. Вікторія Розенцвейг і Ася Гармаш» — четверту виставку проєкту «Одне з одним. Просторові діалоги»

Виставка триватиме з 30 березня до 30 квітня 2023 року.

У межах виставки авторки Вікторія Розенцвейг та Ася Гармаш розмірковують над станом очікування, який з’єднує їхні творчі практики. Стан уповільнення часу, в якому кожен із нас перебуває перманентно. Це і химерне передчуття повномасштабної війни, вірогідність якої багато кому важко було осягнути, але тепер, ретроспективно, вона виглядала неминучою. Це в’язкі й тягучі обставини пошуку своїх тем і намагання зрозуміти, чим є твоя художня практика. Це нестерпні хвилини, коли чекаєш на звістку від сім’ї після офіційних повідомлень про обстріл, чекаєш на фотографії наслідків влучань, щоб побачити, що вціліло, а що знищили росіяни. Це хистке й повне гіркої надії очікування деокупації Нової Каховки і всієї України.

Обидві художниці навчалися на кафедрі вільної графіки у НАОМА, що багато в чому визначає їхню стилістику і технічні засоби. Однак поза формальними дисциплінами на кшталт композиції, перспективи, кольору тощо у творчості Вікторії та Асі завжди йшлося про роботу з тим, що довкола — міським середовищем і радянським спадком у ньому. Повномасштабне вторгнення Росії змінило бачення речей і розуміння своїх практик обома художницями.

Вікторія після 24 лютого минулого року зосередилася на зображенні Херсонщини у війні та хроніках окупації зі слів близьких, фіксуючи здебільшого трагічні зміни саме на тілі міста. Ася зізнається, що довгий час певним чином романтизувала естетику радянської архітектури. 24 лютого спровокувало повну переоцінку її практики, і з літа 2022 року вона почала створювати роботи, занурюючись вглиб себе та працюючи з образами вкоріненості, часу й того, що зникає.

Іншою важливою частиною виставки стало залучення малих саморобних видань авторок — зінів. Такі надруковані та зшиті самотужки книжечки є чимось виразно матеріальним і дуже близьким — це те, що можна покласти в кишеню, виходячи на вулицю, позичити другові чи залишити в улюбленій кав’ярні. Вони передаються стихійно, уникають звичайних схем поширення і часто знаходять свого читача спонтанно. Вікторія зауважує, що останніми роками в її житті стало справді багато зінів — і чужих, і власних, і її участі в різних колективних зінах. Така тенденція видається доволі важливою для української альтернативної книжкової культури й мережування герметичних творчих спільнот.

Учасниці виставки: Вікторія Розенцвейг, Ася Гармаш
Куратори: ​​Наташа Чичасова, Андрій Мирошниченко, Анастасія Гаразд

Виставку створено в партнерстві з ГО «Спільнота Мистецького арсеналу» в межах реалізації проєкту за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

У Малій Галереї Мистецького арсеналу (вул. Лаврська, 10) виставка триватиме з 30 березня до 30 квітня 2023 року.

Графік роботи:
вівторок – неділя, з 12:00 до 19:00
Вхід вільний

❗️ Ми турбуємося про безпеку кожного, тому в разі оголошення повітряної тривоги виставка зачиняється. На цей час ви можете пройти в найближче укриття. Виставка почне працювати після закінчення повітряної тривоги.
‼️ У випадку аварійних відключень електроенергії ми додатково повідомимо графік роботи в наших соцмережах.


Вікторія Розенцвейг (Нова Каховка, Херсонська область) — українська художниця, що працює з графікою і часом, доповнює її новими медіа. Останнім часом активно експериментує з формою художнього твору, поєднуючи свої пошуки з традиційною графікою. Цікавиться урбаністикою та взаємодією людей з міськими просторами, а також присутністю радянської архітектури та сенсів минулого у сучасності. Закінчила майстерню вільної графіки у НАОМА. Крім того, була студенткою за обміном у класі коміксів та ілюстрації професора Хендріка Доргатена у Kunsthochschule Kassel. Брала участь у низці групових виставок і проєктів, зокрема, у презентації «Citizenship Ukraine» на Documenta 15.

Ася Гармаш (Київ) — українська художниця, що у своїй практиці досліджує тему тілесності, взаємозв’язок між людьми через візуальне і вплив вигляду міських вулиць і будівель на суспільство. Працює у друкованій та цифровій графіці, однак основним підходом до роботи є мішана техніка: поєднання акрилу, олійної пастелі та чорного олівця на папері. Тяжіє до великих форматів. Часом залучає у свої проєкти образи зі старих фотографій з різних регіонів України, наприклад, фігури бойків і лемків початку XX століття, і в такий спосіб додає своїм зображенням нових сенсів.

«Одне з одним. Просторові діалоги» — це процесуальний проєкт Лабораторії сучасного мистецтва «Мала Галерея Мистецького арсеналу». Від початку повномасштабного вторгнення Росії, куратори Лабораторії почали збирати масив творів українських митців і мисткинь про війну — від 2014 року до сьогодні, що трансформувався в онлайн-архів Україна в огні. Під час роботи над архівом, куратори усвідомили важливість фіксувати не тільки твори, а й ті процеси і трансформації в художніх практиках авторів і авторок, що часто лишаються невидимими.