NEOсвітній Арсенал стартувавПро Нас

NEOсвітній Арсенал стартував

Бунт проти нудної освіти та непереборне бажання її оновлення лягли в основу фестивалю NEOсвітній Арсенал, що стартував 27 лютого в Мистецькому арсеналі в Києві. 

Фестиваль зібрав понад півсотні учасників зі всієї України – музеїв, бібліотек, театрів, організацій-популяризаторів науки, видавництв, інших інституцій та компаній, що мають освітні програми, побудовані за принципом edutainment (навчання через гру). 

Програма NEOсвітнього Арсеналу пропонує молодим людям від 6 до 12 років, їх вчителям та батькам зануритися в тему роботи пам’яті, сприйняття й взаємодії – цьогоріч фокусну тему фестивалю сформульовано так: «СУПЕРМОЗОК: права і ліва півкулі». Відвідувачам пропонують перетворитися на нейрони та пройти квест закапелками мозку, утворивши нові зв’язки – щоб зрозуміти роботу цього неймовірного органу і його вплив на наше життя.

Людям від 13 і старше пропонується ще й подієва програма – можливість подебатувати з міністеркою освіти і науки Ганною Новосад про насолоду від освіти; поговорити з Уляною Супрун про те, як наука може захопити й змінити життя людини; поміркувати над тим, як вижити в школі й залишитись людиною із зірками серіалу «Перші ластівки».

Включеність і різноманіття – ще одна тема, яку прагне підсилити бунт-фестиваль. Окрім інклюзивних інтерактивних програм від учасників, на NEOсвітньому відбудуться вистави унікального театру «Паростки», який пропонує глядачам співпереживання мистецтва разом з людьми з інвалідністю.

NEOсвітній Арсенал – це поєднання й взаємне підсилення культури й науки, мистецтва й технологій. Це фестиваль, що прагне розвернути освіту в гру та насолоду, у вільне мислення й дискусію. Це про освіту, яка виховує творців культури, а не лише її споживачів.

Разом із освітнім відділом Мистецького арсеналу над розробкою концепції та назви фестивалю працювали учасники Підліткової Ради. До неї увійшли шанувальниці(-ки) Мистецького арсеналу віком від 12 до 17 років, які беруть активну участь у роботі інституції як волонтери. Окремі учасники Підліткової ради також стали кураторами мистецької виставки, що відбувається в рамках NEOсвітнього Арсеналу. 

Завантажити програму фестивалю можна тут
Купити квитки на фестиваль