NEOсвітній Арсенал 2021Освітнє

NEOсвітній Арсенал 2021

NEOсвітній Арсенал — це фестиваль для юних мисткинь та митців, дослідниць і дослідників, що пропонував захопливу подорож світом, де наука та мистецтво взаємодіють і посилюються. Це 4-денний квест для дітей, батьків та вчителів, який розкриває освіту в грі та задоволенні.

У 2021 році Фестиваль тривав з 30 вересня до 3 жовтня.

Програма NEOсвітнього Арсеналу 2021.

У 2021 році в NEOсвітньому Арсеналі взяли участь понад півсотні учасників та учасниць зі всієї України — музеї, організації-популяризатори науки та мистецтва, видавництва, виробники настільних ігор, благодійні фонди, творчі студії, театри та компанії, що мають освітні програми, побудовані за принципом edutainment (навчання через гру).

На фестивалі було представлено інтерактивну програму від учасників; творчі лабораторії та майстер-класи; вистави та перформанси; мистецькі проєкти; ярмарок розвивальних ігор та книжок.

Фокус-темою фестивалю став девіз «Різні разом». Це була нагода обговорити співіснування різностей, інклюзію в найширшому її розумінні. Обговорення відбувалося через гру й творчість, через практики неформальної освіти. На Фестивалі можна й потрібно було сумніватися в правильності речей, до яких ми звикли, перевіряти на міцність свої переконання, виходити за межі, а інколи навіть бешкетувати. Бо порушення правил, перевірка кордонів — це теж спосіб вивчати світ. Фестивальний простір позбавлений оцінок та суджень. Тут не було тих, хто знає «як правильно». NEOсвітній Арсенал дав свободу обирати й помилятися, проходити шлях самостійно або з умілим педагогом-провідником.

Подорож у світ різноманіття мав три точки: «Людина», «Суспільство» та «Всесвіт». Учасники-музеї, школи, організації, гуртки та ініціативи з ухилом у точні та гуманітарні науки — допомогли прокласти шлях цим світом. Кожен із них розповів про взаємодії — складні, багатошарові, пов’язані на різних рівнях. Взаємодія постійно відбувається всередині людини: взаємодіють емоції та думки, тіло, духовні й матеріальні бажання. Взаємодіють також і люди між собою (у сім’ї, поміж друзів, у суспільстві, на рівні країн) та у навколишньому середовищі. Природа має власні ланцюжки взаємодії між великими й малими організмами, цілими системами. У таких ланцюжках людина має своє місце, взаємодіючи з природою на рівних або намагається підкорити її.

NEOсвітній Арсенал пропонував грати з усією серйозністю, за спільними правилами, але у власний унікальний спосіб — грати й отримувати інтелектуальне задоволення, вести діалоги та вчитися бути відкритими до різних ідей, мікроскопічних та велетенських світів.