Марк Невілл. Порт-Глазго та інші проєктиЛабораторії

Марк Невілл. Порт-Глазго та інші проєкти

16 квітня Лабораторія сучасного мистецтва «Мала Галерея Мистецького арсеналу» представить в онлайн-форматі виставку британського художника Марка Невілла «Порт-Глазго та інші проєкти».

На виставці будуть показані вибрані твори з семи проєктів, що репрезентують творчу практику художника за останні шістнадцять років. Представлені роботи оприявнюють активістський художній метод Невілла, що базується на тісній взаємодії зі спільнотами, які знаходяться в центрі його зацікавлення. Одним із найбільш притаманних медіумів для Невілла є фотокниги, через стратегію створення та розповсюдження яких, художник піддає критиці існуючий спосіб комунікації між мистецтвом та його суб’єктами. Невілл робить цю комунікацію горизонтальною, а книги, такими що існують для спільноти для якої вони створювалися.

Один із таких проєктів Невілла є «Порт-Глазго» (2004). Протягом року він перебував на резиденції у місті Порт-Глазго, що п'ятдесят років тому був одним із центрів кораблебудування. Результатом його дослідження стала книга — своєрідний соціальний документ про життя робітничої спільноти міста. Для її розповсюдження художник залучив хлопців із місцевого футбольного клубу, що за тиждень змогли доставити 8000 екземплярів до кожного будинку в місті. Саму книгу було неможливо придбати в магазинах чи за передзамовленням. У такий спосіб Невілл ламає звичну форму та сприйняття фотокниги як «мистецтва» та робить її власністю самої спільноти.

Уже кілька років Марк Невілл досліджує й український контекст. Про свою історію, пов'язану з Україною, Марк говорить так: «Мої стосунки з Україною розпочались у 2015 році, коли Київський військовий госпіталь зв’язався зі мною та попросив україномовну версію моєї книги «Битва проти стигми» про проблеми психічного здоров’я британських військових. Госпіталь мав на меті роздавати їх своїм пацієнтам, які були поранені як фізично, так і психологічно після перебування на передовій. Мене дійсно вразила далекоглядність України у прагненні розуміти та лікувати розлад адаптації».

Результатами його роботи в Україні стали серія знімків «Переміщені Українці» (2018), створені на замовлення Центру східноєвропейських і міжнародних досліджень (ZOiS - Zentrum für Osteuropa- und internationale Studien, Берлін), та серія «Відпочинок в Одесі» (2017), на замовлення The New York Times Magazine (дві останні серії були представлені на виставці «Обабіч» у Мистецькому арсеналі). В серпні 2021 року у видавництві Steidl запланований вихід книги Марка Невілла присвяченій Україні “Stop Tanks with Books” (Спинити танки книгами).

Куратор виставки: Максим Горбацький.


Британський художник Марк Невілл працює на перетині мистецтва та документалістики, досліджуючи соціальну функцію фотографії, часто взаємодіючи з локальними спільнотами (робота з якими має на меті пряму практичну користь для суб’єкта). У своїй роботі Невілл послідовно намагається підважувати традиційну роль практики соціальної документалістики. Невілл був номінований на Пулітцерівську премію виданням The New York Times Magazine у ​​2012 році за фотоесей «Here is London», на премію Aperture Photobook 2017 за монографію видавництва Steidl «Fancy Pictures» та Deutsche Börse Photography Foundation 2020 за книгу «Parade». У 2020 році Невілл переїхав із Лондона, місця свого народження, до Києва.

Виставка  триватиме у Малій галереї Мистецького арсеналу з 17 квітня до 30 травня 2021.
Вхід вільний.

Графік роботи галереї:
вівторок-неділя, 12:00-20:00
понеділок — вихідний

*Важливо! У зв’язку із ситуацією з пандемією, дати відкриття виставки можуть змінюватися, тож слідкуйте за оновленнями на нашій Facebook-сторінці та бережіть себе.

Проекти