Вистава «Заручники»Лабораторії

Вистава «Заручники»

За п’єсою британського драматурга Девіда Едгара «Pentecost»

Церква. Мечеть. Стайня. Камера тортур. Склад продовольчих товарів. Арсенал. Кладовище. Це історія однієї покинутої церкви, де знайдено сенсаційну фреску. Місцева мистецтвознавиця стверджує, що Ренесанс почався у Східній Європі. Ймовірно, історія Західного мистецтва буде кардинально переписана. Міністерство Культури, націоналісти, Голова Суду, Католицька та Православна церкви, міжнародні експерти та місцева кураторка вступають у боротьбу за цінний живопис, з яким кожен пов’язує своє світле майбутнє. Але усе змінюється, коли церкву захоплюють біженці… 

Робота театральної лабораторії Мистецького арсеналу з п’єсою «Pentecost» демонструє повний цикл адаптації драматургічного європейського тексту до українського культурного контексту - «від перекладу до вистави». Роботу над матеріалом було розпочато у 2017 році з перекладу п’єси  українською мовою та друком видання у «Видавництві Анетти Антоненко».  На другому етапі відбулися сценічні читання, які відвідав сам автор. Довготривалий проект роботи з текстом класика сучасної британської драми фіналізує прем’єра вистави у Мистецькому арсеналі. 

Девід Едгар  –  один з найбільш знакових представників британської генерації драматургів post–1960. Автор понад 60 п’єс, які ставилися в Royal National Theatre, з 1976 року на правах довгострокової асоціації – в Royal Shakespeare Company, Birmingham Repertory Theatre, Royal Court, багатьох театрів США, Канади, Східної, Центральної та Західної Європи, Австралії.

Режисерка-постановниця: Ольга Данилюк
Режисер асистент: Дмитро Захоженко
Сценографія: Федір Александрович
Костюми: Ольга Данилюк
Музичне рішення: Стас Фірсов
Художник по світлу: Євген Копйов
Проекційне відео: Олександр Безверхий
Мультимедійний інженер: Станіслав Гольтваниченко 

Акторський склад:
Олівер - Олексій Дорічевський 
Габріела - Юля Лінник 
Лео - Максим Канюка 
Отець Бойович - Олег Шушпанніков
Отець Карої - Денис Яров 
Клеопатра, Дівчинка - Мілана Бекова 
Міністр Чаба - Ігор Чебан
Раїф - Володимир Надутченко 
Абдул - Влад Матвійчук 
Єдлікова - Лариса Семирозуменко 
Секретарка, Поліціантка, Тоні - Анна Червінська 
Аміра, Віоленчилістка - Ганна Глухенька 
Ясмін-Єлизавета Цілик
Пусбас, Григорій, Перший Солдат - Дмитро Гирявець
Антоніо, Другий Солдат - Вова Гурін 
Фатіма - Інна Бульботко 
Ніко, Швед - Дмитро Вовчук 
Троцький - Федір Александрович 
Десантники – бійці 138 центру спеціального призначення (протидії диверсіям та терористичним актам), Військової служби правопорядку.

Проекти