Променадна вистава «Листи незнайомому другу з Нью-Йорка»Лабораторії

Променадна вистава «Листи незнайомому другу з Нью-Йорка»

Променадна, мультимедійна вистава «Листи незнайомому другу з Нью-Йорка» створена з підлітками із селища Новгородське, Донецькою області і розказує про життя людей, які залишилися жити у прифронтовій зоні. 

Новгородське, Торецьк, Авдіївка… Неможливо виїхати, заводи і шахти не можна зупинити. Вони кажуть про себе: «Наші люди міцніше за сталь». З Новгородського добре видно вечірні вогні Горлівки, що знаходиться на непідконтрольній території. Незважаючи на обстріли і близькість до зони розмежування, дитячий театральний гурток Новгородського не припиняв своєї діяльності.

Через несподівану історію містечка, спогади, ситуації, інтерв'ю з працівниками шахт і заводів глядач можливо побачить інший Донбас. Провідниками у цей світ будуть саме юні мешканці Новгородського – група аматорського дитячого театру, що ще зимою 2015 року, відправилася маланкувати селищем під обстрілами. Особисте і історичне, культура і індустрія переплелися у непросту канву проекту, яку зв'язують листи до далекого незнайомця з Нью-Йорка. Вистава – є яскравим прикладом сучасного театру та, окрім художніх декорацій, включає багато аудіо – візуального матеріалу.

Чи знали ви, що Нью-Йорк є не тільки в Америці, але й в Україні? Селище міського типу Новгородське Донецької області до 1951 року мало назву Нью-Йорк (New-York). Воно було засноване в 1892 році німцями-менонітами з хортицьких колоній, і вже у 1894 німецький інженер Я. Г. Нібур побудував тут фабрику для виготовлення землеробних машин. З моменту заснування і за весь дореволюційний період на заводі побудовані такі цехи: ковальський, ливарний, токарний, столярний, слюсарний, складальний, фарбувальний. У 1905 році був також побудований цегельний завод Унгера, відкритий книжковий магазин братів Гам, банк. контора П. Діка і П. Унгера, Центральне училище. У 1912 році в колонії була відкрита жіноча гімназія. Після прийняття закону про декомунізацію в 2015 р., депутати Верховної Ради запропонували повернути селищу історичну назву Нью-Йорк.

Режисер: Ольга Данилюк
Драматургія: Дмитро Левицький та Ольга Данилюк
Технічний керівник проекту/звук:Володимир Богданович
Актори: театральний гурток Новгородського
Художник постановник: Богдан Поліщук
Відео: компанія Skilz
Світло: компанія Zinteco 

Проекти