Перша міжнародна театральна конференція-майстерня професійної панєвропейської мережі IETM в Мистецькому арсеналіЛабораторії

Перша міжнародна театральна конференція-майстерня професійної панєвропейської мережі IETM в Мистецькому арсеналі

З 21 по 24 червня у Києві в Мистецькому арсеналі вперше відбудеться міжнародна конференція-майстерня професійної панєвропейської мережі перформативних мистецтв IETM. До участі у конференції запрошуються українські професіонали театру, танцю, перформансу і нового цирку. Реєстрація триває до 15 червня.

Програма конференції IETM Satellite Meeting

IETM– це одна з найбільших міжнародних мереж у сфері сучасного перформативного мистецтва, яка об’єднує понад 500 організацій та індивідуальних фахівців. Мережа була заснована 1981 року як незалежна ініціатива для міжнародного професійного діалогу та обміну знаннями. IETM проводить свої зустрічі в різних європейських містах кілька разів на рік. Цьогоріч Satellite Meeting вперше відбудеться в Україні. Учасники зустрічі ІЕТМ – продюсери, режисери, критики, менеджери, керівники мистецьких інституцій, котрі працюють з сучасним театром, танцем, новими медіа, перформансом, цирком та міждисциплінарними практиками. До участі запрошуються українські колеги. У IETM Satellite Meeting можуть взяти участь як члени IETM так і персони, що не є членами мережі.

У фокусі ІЕТМ в Києві проблеми незалежної сцени.

Як зміцнити незалежні мистецькі ініціативи у той час коли вони найбільше потрібні суспільству? Як просувати ці ініціативи і донести інформацію про них до широкого загалу? Як підтримати незалежну сцену в реальності, де бракує фінансової підтримки, міжнародних зв’язків? Що робити коли мистецька ініціатива стикається із неприйняттям громади, або ж митцям бракує шляхів доступу до здобуття нових професійних навичок? Всі ці питання у фокусі IETM Satellite Meeting у Києві.

Створення стійкої бізнес-моделі, вибудовування зв’язків із громадянським суспільством, фандрайзинг та адвокація своїх інтересів на законодавчому рівні, вихід на міжнародні ринки, розширення аудиторії - це лише деякі з викликів, які потрібно прийняти тому, хто обрав шлях незалежного митця у театрі. Стійкість, самовдосконалення і транскордонна солідарність - ключові слова IETM Satellite Meeting у Києві.

Зустріч об’єднає українських та міжнародних професіоналів мистецтва з метою розширення можливостей один одного у винайденні та прийнятті інноваційних та ефективних рішень задля підтримки незалежної мистецької практики. Програма IETM Satellite складатиметься з низки лекцій, панельних дискусій, дебатів, воркшопів та нетворкінгу. Основною локацією IETM Satellite Meeting буде Театральна лабораторія Мистецького арсеналу Upper Floor.

 Вартість участі у конференції-майстерні для представників українського перформативного мистецтва - 10 євро ( 300 грн)

ДУСТ²

У рамках IETM Satellite Meeting три вечори поспіль з 21 по 23 червня на Сцені 6 проходитимуть Дні українського сучасного театру і танцю ДУСТ² - публічна  арт-програма міжнародної конференції професійної панєвропейської мережі перформативних мистецтв IETM, що має в фокусі український недержавний та експериментальний театр і сучасний танець.

ДУСТ² – зріз перформативних практик українського незалежного та експериментального театру, який свідомо протиставляє себе як естетиці класичних та академічних театрів, так і їх бізнес-моделі, запроваджуючи сміливі пошуки на кордонах перформативних мистецтв. Театральні та танцювальні проекти триденного шоукейсу були обрані з-поміж майже 50 незалежних проектів з усієї України. Членами експертної ради шоукейсу ДУСТ²  було рекомендовано наступні вистави:

  • Документ/перформанс «Осінь на Плутоні» Сашка Брами та Львівського академічного театру імені Леся Курбаса.
  • Історія про двох хлопців «Каліки» Сергія Ґьосснера Київського академічного театру «Золоті ворота» у постановці Стаса Жиркова.
  • Невистава «Мапа ідентичності/Мова ворожнечі» майстерні Антона Романова «Нетеатр».
  • Oпера-tradition «Весілля» Львівського муніципального театрального, художньо-дослідницького та освітнього центру «СЛОВО І ГОЛОС» у постановці Наталки Половинки
  • Дуже чорна комедія «Кицюня» за п’єсою Мартіна Макдони «Лейтенант з острова Інішмор» Дикого театру у постановці Максима Голенка
  • Танцювальний перформанс з елементами імпровізації «Тральфамадор» компанії RB&Co
  • Перформанс «Ресторан Україна», створеного колективом митців - Дмитром Левицьким, Оксаною Черкашиною, Ніною Хижньою та Євгеном Якшиним.

Основною локацією професійної секції IETM Satellite Meeting буде Театральна лабораторія Мистецького арсеналу Upper Floor, локацією публічної арт-програми ДУСТ² - Сцена 6.

Програма ДУСТ² / День 1

Програма ДУСТ² / День 2

Програма ДУСТ² / День 3

Контакти

  • Координатор проекту: Володимир Шейко [email protected]
  • Координатор шоукейсу: Надія Соколенко 063 416 7281 [email protected]
  • Координтор конференції IETM Satellite Meeting: Анастасія Гайшенець 0951069336 [email protected]

Проекти