Курс лекцій зі світової літератури «Національні поети»Лабораторії

Курс лекцій зі світової літератури «Національні поети»

«Національні поети» - курс зі світової літератури для вчителів середньої школи від Літературної лабораторії та Відділу освітніх програм Мистецького арсеналу. Викладачі вищої школи та науковці продовжують ділитися знаннями і досвідом з педагогами, а завдяки відеозаписам подій унікальні авторські лекції стають доступними для усіх зацікавлених. 

Від розмови про Данте – через Ґете, Байрона, Бернса, Пушкіна, Шевченка, Бодлера, Вітмена, Дікінсон – і аж до підсумкової лекції про Шекспіра, тут йдеться про поетів, чия творчість займає вагоме місце у каноні світової літератури. Кожен із них є культурним героєм свого часу, а також – національним символом.

Як митець стає об’єктом масової культури? Як читати, розуміти та інтерпретувати поезію? Що таке мандрівний сюжет та вічний образ? Зрештою, що означає сам термін «національний поет», як формується ідеологія націоналізму і який зв'язок понять нації, етносу, патріотизму й демократії із літературою – та як говорити про це зрозуміло? Має курс шкільної класики насамперед виховувати людські чесноти, розуміння прав і свобод, а чи навчати насолоджуватися мистецтвом? Лектори зачіпають ці питання також, а також розмірковують про те, як розповісти про найкращі твори світової літератури і їхніх авторів популярно й захопливо. 

Партнер проекту Інститут післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка.

Наші лектори:

Олександр Боронь

к. ф. н., завідувач відділу шевченкознавства Інституту літератури НАНУ

Кирило Галушко

к. і. н., ст. н. с. Інституту історії НАНУ

Людмила Кісельова

к. ф. н., доцент кафедри літературознавства НаУКМА

Віра Агеєва

д. ф. н., професор кафедри літературознавства НаУКМА

Ростислав Семків

к. ф. н., доцент кафедри літературознавства НаУКМА

Максим Стріха

доктор фізико-математичних наук, професор

Ганна Улюра

к. ф. н., доцент Школи журналістики УКУ

Борис Шалагінов

д. ф. н., професор кафедри літературознавства НаУКМА

Проекти