Terra Crimea. Вистава театру пісочної анімаціїОсвітнє

Terra Crimea. Вистава театру пісочної анімації

Міфи і легенди Криму у авторському переказі Сашко Лірник, відтворені наживо Київським театром пісочної анімації «Золотий Лев». Вистава у жанрі інфотеймент створена засобами театру пісочної анімації, сторітелінгу та музики за мотивами міфів та легенд Криму. «Terra Crimea» – це історії багатьох етносів, що співіснували на півострові протягом тисячоліть.

«Прекрасні зірки сяють у куполі неба, яким величний космос накрив усю землю. Нижче зірок і вище землі на горі Олімп живуть і бенкетують древні Боги. Найголовніший Зевс — бог блискавок і грому. Дружиною йому була богиня Гера. І, як буває у людських сім'ях, так і в божественних часто доходило у них до сварок».

«На березі теплого моря процвітає грецька колонія Херсонес. Добре жилося там грекам: вирощували хліб, робили вино, торгували з сусідами, побудували велетенське місто за високими кам'яними мурами. І нікого не боялися: у жодних сусідів не було сил, щоб узяти фортецю Херсонес. Багатство Херсонеса зростало не по днях, а по годинах: і золото там було, і їжа, і кораблі, і прекрасні жінки, і могутні воїни. Але минав час і поруч постав страшний ворог: Боспорське царство зродилося на війні і грабунках. А володар Боспорського царства кинув оком на Херсонес і не міг ні їсти, ні спати, тільки мріяв захопити це прекрасне місто».

«Ішли воли, ішли і не помітили ані воли, ані чумак, як збилися з дороги і пішли прямо в небо. Іде чумак і не бачить, як із розв'язаних мішків сиплеться сіль за ним. Ідуть воли по небу, а чумак за ними. І сиплеться, сиплеться сіль в небі... Так утворився чумацький шлях».

Проекти