Реальність ілюзії. БесідаОсвітнє

Реальність ілюзії. Бесіда

Чи не є та реальність, яку ми сприймаємо органами чуттів, лише ілюзією, і якою є остаточна реальність? Відповіді на ці питання спробують дати філософ, фізик, психолог і мистецтвознавець. Бесіда пройде у форматі 4Х15, коли кожен з учасників розповідає свій фрагмент протягом 15 хвилин, після чого ми спробуємо поєднати окремі частини в єдине ціле у спільній розмові. 

Учасники: 

  • Олександр Комаров – філософ, засновник Club of Creative Philosophy. Зробить короткий огляд різних методів філософського споглядання, як спроб пізнання безпосередньої дійсності. Основна доповідь буде побудована навколо понять німецькомовної філософії Phaenomen та Erscheinung, та значенні описового мовлення в питаннях розрізнення "реальності" та "ілюзії".
  • Олексій Макаренко – фізик, доцент кафедри оптики КНУ ім. Тараса Шевченка. Розповість про те, яким чином наш мозок обробляє отримане зображення, щоб забезпечити нам комфортну взаємодію із зовнішнім світом, і як в цьому процесі виникають помилки-ілюзії.
  • Олег Покальчук – соціальний психолог, письменник. Торкнеться проблематики психологічних механізмів, які людина вибудовує, захищаючись від реальності. 
  • Вікторія Бурлака – мистецтвознавиця, дослідниця творчості Олександра Гнилицького. Розповість про ілюзію як одне з центральних понять у роботах Гнилицького і про ті художні і культурні традиції, на які спирався художник. 

Модераторка – Світлана Цуркан, кураторка освітніх програм Мистецького Арсеналу.

Проекти