Перформанс Марії Куликовської «Омовіння / Lustration»Освітнє

Перформанс Марії Куликовської «Омовіння / Lustration»

У Міжнародний день боротьби за права жінок, 8 березня відбувся гендерний перфоманс мисткині Марії Куликовської «Омовіння / Lustration».

Марія Куликовська: «Люстрація - це очищення, омовіння за допомогою жертвопринесення. Протягом 2-х годин я буду приймати ванну з крижаної води на сцені Мистецького Арсеналу, але разом зі мною у ванній буде знаходиться і змилюватись точна копія мого тіла, мій клон. Власноруч я зможу змивати, зчищати, здирати мильну шкіру з самої себе, так само обтиратись, намилюватись, тертись всім власним тілом об своє ж власне тіло, я буду спостерігати за люстрацією свого образу і образу жінки в патріархальному контексті. Перформанс «Омовіння / Lustration» стане моїм новим висновком, метафорою, висловлюванням про крихкість тіла, життя і смерть, становище жінки і війну.» 

Марія Куликовська – українська художниця, скульпторка. Народилася у місті Керч. Живе та працює в Києві. Закінчила магістратуру з архітектури у Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури. Переможниця конкурсів RutaRuna для молодих митців з України та Швеції (2013), «У пошуках просторів взаємодії» фундації ЦСМ (2012), Швейцарської неприбуткової організації AKKU (2011-2012), МУХІ 2010 від галереї Bottega у Києві та багатьох інших. 

Автор точної копії тіла мисткині з мила – інженер, скульптор Олег Винниченко.

Проекти