«Алло, на хвилі 477!». Концерт Ентоні КолманаОсвітнє

«Алло, на хвилі 477!». Концерт Ентоні Колмана

Мюзикл «Алло на хвилі 477!» – перше джаз-ревю в Україні, було презентовано 9 січня 1929 року театром «Березіль» у Харкові. «Алло, на хвилі 477!» – сотні тисяч людей щодня чули цю фразу — так починалися передачі харківського радіо, яке працювало на частоті 477 метрів. І коли 9 січня 1929 року «Березіль» запросив публіку на естрадне ревю з такою назвою, всім було зрозуміло, що це про Харків. У виставі було три дії: перша, «Галопом по Харкову», складалася з окремих сцен, які пов’язував конферанс. Друга дія відбувалася в Америці, героєм третьої дії був Остап Вишня. Сюжети сатиричних сценок-мініатюр злободенного змісту, які чергувалися з танцями, пантомімою і цирковими номерами. У музичному оформленні було використано модні тогочасні танці блюз, чарльстон, шимі.

Музику до ревю написав український композитор Юлій Мейтус.

Спеціально до виставки «Курбас: Нові світи» американський піаніст та композитор Ентоні Колман у супроводі Симфонічного оркестру (Харків) відтворили музику до джаз-ревю «Алло, на хвилі 477!». Під час музичного перформансу звучать оригінальні композиції, написані Юлієм Мейтусом «Харків, Харків» та Коломийки у виконанні Харківського симфонічного оркестру. А також варіації на музику Юлія Мейтуса у виконанні Ентоні Колмана.

Ентоні Колман – піаніст і композитор, одна з ключових фігур Нью-Йоркської музичної сцени. Його творчість долає розрив між композицією та імпровізацією, околицями та центром міста, і охоплює вільну імпровізацію, джаз, єврейську музику та сучасну камерну музику. Його твори поєднують потужне відчуття структурної логіки та експресіоністське забарвлення. Вони звучали на багатьох музичних фестивалях, таких як Sarajevo Jazz Festival, North Sea Jazz Festival (Нідерланди), Saalfelden Festival (Австрія) та ін. Випустив 15 власних альбомів та грав у більше ніж 150.


За підтримки Відділу преси, освіти і культури Посольства США в Україні.

Проекти