Вистава «Hooligan»
Що дає нам об’єднаність, згуртованість? Чому так легко об’єднуватися проти чогось і когось? За щось і проти? Як знайти себе або забути в групі об’єднаних однією ідеєю людей?
Запрошуємо на виставу «Hooligan» режисера Пітера Канта за поемою Джона Мілтона «Втрачений рай» 17 липня о 19:45 у Мистецькому арсеналі.
Пітер Кант уже 3 рік поспіль працює з групою українських акторів і вони разом створюють вистави, які показують у Німеччині та Україні. Вистава «Hooligan» стане результатом 16-ти денної резиденції команди у Мистецькому арсеналі. Режисер зазвичай працює з нетеатральним простором, і цей раз не виключення. І завжди в таких випадках комада акторів з режисером відштовхуються від простору, який самостійно дає пропозиції на ідеї і в процесі конструкція вистави вибудовується, за словами Пітера, як сни.
«Архітектура снів, де глядач спостерігає різні уривки, сцени, візуальні картини, шматки тексту, тіні. Очі глядача – це відеокамера, глядач – це вуаерист, камера знімає своє власне кіно, рухаючись вільно крізь простір і час» – Пітер Кант.
І в результаті у кожного глядача буде своя власна вистава 🎭
Імпульс до початку роботи виник рік тому, коли актор Семен Кислий показав режисеру Пітеру Канту декілька своїх шкільних фото: 16-літній хлопець з обличчям в крові або опухлим від ударів руками чи ногами. Це все було коли Семен навчався в ліцеї мистецтв у Харкові і займався тайським боксом. З дитинства майбутній хуліган ходив з батьком на стадіон і в шкільні роки футбол почав все більше і більше його затягувати. А згодом, після перегляду фільму «Хулігани зелених вулиць», став вболівати за ФК «Металіст» та почав битися у харківській групі футбольних фанатів. Ця історія дуже надихнула Пітера.
Два інтерв’ю із Семеном Кислим стали основою майбутньої вистави «Hooligan».
У процесі дослідження теми хуліганів та пошуку приміщення для вистави, команда зрозуміла, що буде працювати із текстом поеми Джона Мілтона «Втрачений рай», бо ця історія бунту, непокори, мускулинності, боротьби проти налагодженої системи цінностей та будь-якої системи дуже співзвучна з темою футбольних фанатів.
Український вертеп теж стане наскрізною темою вистави. Чому? Запрошуємо дізнатись під час перегляду вистави 😉
Над музичною частиною проекту буде працювати британська композиторка Jessie Maryon Davies, спеціально запрошена на цю резиденцію до Києва. Також вона працюватиме з хором акторів.
Ще один показ вистави відбудеться 18 липня о 21:00.
Вистава відбудеться на другому поверсі Мистецького арсеналу.
Вартість квитка – 250 гривень
Проект реалізується в рамках програми Culture Bridges.