Відкриття виставки «Параска Плитка-Горицвіт. Подолання гравітації»Виставки

Відкриття виставки «Параска Плитка-Горицвіт. Подолання гравітації»

Відкриття виставки «Параска Плитка-Горицвіт. Подолання гравітації»

У четвер, 17 жовтня, о 18:30 запрошуємо до Мистецькго арсеналу на відкриття виставки «Параска Плитка-Горицвіт. Подолання гравітації».

Параска Плитка-Горицвіт — гуцульська художниця, письменниця, філософиня, етнографиня, фотографиня, яка мешкала у карпатському селі Криворівня.
Вона писала прозу й поезію, власноруч створювала книжки, малювала, фотографувала, писала ікони та картини. Самостійно освоїла весь фотопроцес і ретельно фіксувала довколишню реальність. На тисячах фото вона задокументувала життя мешканців і гостей Криворівні, церковні свята й народні обряди, гуцульський побут і карпатські краєвиди.
Творча спадщина Параски Плитки-Горицвіт — це понад 4 тисячі фотографій, близько 500 рукотворних книжок, сотні графічних творів, скульптури й витинанки.
«Подолання гравітації» — це історія про власний всесвіт Параски Плитки-Горицвіт, що існував на межі реальності та фантазії, про сміливість бути вільною всупереч обставинам, про можливість подорожувати, не виїжджаючи з рідного села, про мрії й бажання творити. Це подорож світом духовних образів, казкових текстів, етнографічних записів, вигаданих ландшафтів і документальних фотографій.

Відкриття виставки: 17 жовтня о 18:30
17 та 18 жовтня — вхід на виставку вільний.
У Мистецькому арсеналі виставка триватиме до 19 січня 2020 року.

Організатори:
Мистецький арсенал
Український МІМ центр
Агенція регіонального розвитку Івано-Франківської області

Ідея проекту і дослідження: Катерина Бучацька, Інга Леві, Максим Руденко, Олександр Чайка
Кураторка експозиції: Катерина Радченко

Проект реалізовано за підтримки Український культурний фонд