Відкриття виставки «Інститут Деросту»Виставки

Відкриття виставки «Інститут Деросту»

Відкриття виставки «Інститут Деросту»

У суботу, 11 травня, о 18:30 Лабораторія сучасного мистецтва  запрошує на відкриття нового проекту METASITU «Інститут Деросту» у Малій Галереї Мистецького арсеналу.

У просторі Малої Галереї дослідницький колектив METASITU робить спробу уявити, якою може бути інституція з антизростання населення у постіндустріальних містах. Проект «Інститут Деросту» почався у 2015 в Маріуполі з відео-інсталяції #mariupolwillnotdie #itistheworldthatwillend, тоді як на виставці у Малій Галерей проект набуває обрисів тотальної інсталяції.

«Інститут Деросту» — проект, метою якого є створення незалежних від мейнстрім-риторики наративів у містах, де населення активно скорочувалось останніми роками. Мета ініціативи полягає в тому, аби впровадити низовий, трансверсивний і горизонтальний підхід до генерального планування таких територій.

MTASITU прагнуть здійснити структурні зміни у сприйняття  міст та створити обговорення, спільну роботу та дослідження навколо поняття деросту у межах міського планування шляхом: концептуалізації та організації обміну знаннями; виробництва художніх досліджень в містах на основі різноманітних форматів — публікацій, фільмів, об’єктів, публічних подій, різних видах архівів — про антизростання та колективне планування; заохочення незалежних просторових практик для створення нових розповідей про можливе майбутнє міста.

METASITU — дослідницька, міждисциплінарна та соціально-ангажована ініціатива, заснована Лівою Дударєвою та Едуардо Кассіна. Колектив узурпує художні ролі, використовуючи мистецтво як стратегію: як платформу для підтримки досліджень, як медіум для залучення різних акторів та як інструмент для встановлення міждисциплінарних зв’язків. Це дозволяє їм нехтувати дискурсами урбанізму та розвивати нові інструменти для розширення прав і можливостей індивідів через їхні зв’язки з територією, кидаючи виклик просторовим гегемоніям влади.

Особлива подяка за втілення проекту асистент(к)ам Мистецького арсеналу.

У Малій Галереї виставка «Інститут Деросту» триватиме до 2 червня.
Графік роботи: вівторок-неділя, 12:00-20:00
Вхід вільний