«Інститут Деросту»Лабораторії

«Інститут Деросту»

У просторі Малої Галереї Мистецького арсеналу дослідницький колектив METASITU робить спробу уявити, якою може бути інституція з антизростання населення у постіндустріальних містах. Проект «Інститут Деросту» почався у 2015 в Маріуполі з відео-інсталяції #mariupolwillnotdie #itistheworldthatwillend, тоді як на виставці у Малій Галерей проект набуває обрисів тотальної інсталяції.

Колектив METASIТU базує свою роботу на дослідженні, роботі з містами, що скорочуються у населенні, та пропонують стратегії вирішення проблем, які виникають в постіндустріальних містах; наприклад, як працювати з промисловою спадщиною, робочими місцями або зміщенням ринку праці в умовах неоліберального світу.

Інститут Деросту проект, метою якого є створення емансипованих наративів в містах, де населення неухильно скорочується останніми роками. Мета ініціативи полягає в тому, аби оскаржити поняття зростання та припустити, що зростання, зокрема населення необхідне для визначення успішності якості життя людей. Мета полягає в тому, аби впровадити низовий, трансверсивний і горизонтальний підхід у міське планування на подібних територіях.

METASITU прагнуть здійснити структурні зміни у способі сприйняття людей в таких містах. Створення дискурсу, залучення та дослідження навколо поняття деросту в контексті міського планування розробляється такими шляхами:
- концептуалізація і організація структур обміну знаннями;
- виробництво художніх досліджень в містах на основі різноманітних форматів - публікацій, фільмів, об'єктів, публічних подій, різних видах архівів - про антизростання та колективне планування;
- заохочення емансипованих просторових практик для створення нових розповідей про можливе майбутнє міста.

«Ми сподіваємося, що Інститут Деросту призведе до трансформації досвіду як для окремих учасників проекту, так і для колективної пропозиції щодо нових керівних принципів, підходів до протидії існуючій політиці; дії стосовно окремих (нав'язаних) стратегій щодо оцінки управління спадщиною. І насамкінець, у розумінні ландшафтів, що оточують нас і відновлюють наші відносини з територіями, які ми населяємо.»

METASITU дослідницька, міждисциплінарна та соціально-ангажована ініціатива, заснована Лівою Дударевою (нар. 1983) та Едуардо Кассіно (нар. 1986). Колектив узурпує художні ролі, використовуючи мистецтво як стратегію: як платформу для підтримки досліджень, як медіум для залучення різних акторів та як інструмент для встановлення міждисциплінарних зв’язків. Це дозволяє їм нехтувати дискурсами урбанізму та розвивати нові інструменти для розширення прав і можливостей індивідів через їхні зв’язки з територією, кидаючи виклик просторовим гегемоніям влади.


У Малій Галереї Мистецького арсеналу виставка триватиме до 16 червня.
Графік роботи Малої Галереї :
вівторок—неділя, 12:00—20:00
Вхід вільний

 

Проекти