Вечір українського бароко у Мистецькому АрсеналіВиставки

Вечір українського бароко у Мистецькому Арсеналі

Вечір українського бароко у Мистецькому Арсеналі

Країна Мрій та Мистецький арсенал запрошують на вечір Українського бароко «Світле Бароко».

Розвиток національної культури неможливий без занурення, споглядання, вивчення та реконструкції  її історії, особливо це стосується епохи відродження, бароко та пізнього бароко. Адже саме ці епохи характеризуються надзвичайно бурхливим розвитком майже в усіх музичних, театральних і літературних стилях та жанрах.

Українська музика цієї доби так само, як і європейська, була художньо розвиненою, професійною та різноманітною за жанрами. Ось що каже про цю епоху український письменник Валерій Шевчук:

«Ми звикли вважати, що Ренесанс і бароко були народжені в Італії і поширились на Європу, причому в приблизно однаковому вигляді. Якщо ми порівняємо італійський Ренесанс з польським, то побачимо, що вони фактично є одним духовним явищем. Так само – і з бароко. Але коли воно переходить в Україну, то ніби вибухає і стає зовсім іншим, новим явищем, незнаним у світі, – українським бароко.»

На вечері Українського бароко ви побачите реконструкції та відтворення музичних, поетичних і театральних творів в стилі українського бароко.

Програма вечора

  • Гра на клавесині, створеного на зразок інструменту українських гетьманів 16-17 століття – Наталя Свириденко, дослідниця епохи середньовіччя та бароко.
  • Майстер-клас каліграфії в стилі українського бароко, написання відомих філософських фраз Григорія Сковороди – Людмила Гжебська, майстерня каліграфії MonkeyART.
  • Урочисте привітання від Олега Скрипки.
  • Виступ гурту давньої музики. Керівник – Костянтин Чеченя. Вокал – Надія Боянівська.
  • Реконструкція двох інтерлюдій (інтермедій). Інтерлюдія до драми Митрофана Довгалевського «комічна дія» та інтерлюдія до драми «Стефанотокос» «Воїн і Смерть».
  • Виступ гурту «Хорея козацька» з Тарасом Компаніченко.
  • Стилізовані пісні під епоху українського бароко від Олега Скрипки під клавесин. Грає Наталя Свириденко.
  • Майстер-клас середньовічних танців від «Хореї Козацької».

Інформація про артистів:

Ансамбль давньої музики Костянтина Чечені — український музичний гурт, керівником якого є  Костянтин Чеченя. Учасники колективу не тільки активно виступають, але й проводять науково-дослідницьку роботу та самі виготовляють музичні інструменти. Учасники ансамблю: Костянтин Чеченя (лютня, колісна ліра, блокфлейти, гудок, ударні), Ірина Чеченя (лютня, колісна ліра, ребек, скрипка), Вадим Шевчук (колісна ліра, спів, народна бандура, дуда), Олександр Савченко (блокфлейти), Надія Боянівська (лютня, спів). Учасники ансамблю виступають у історичних костюмах.

Хорея Козацька — музичний колектив стародавньої музики. Гурт виконує музику Русі-України різних епох: середньовіччя, ренесансу, бароко, класицизму, романтизму та окремі твори ХХ століття, демонструючи різні пам’ятки української культури. Пріоритетними напрямками для гурту є героїчний епос, давня автентична традиція. Гурт виник у 2005 році в Києві. Ідея створення «Хореї Козацької» належить Тарасові Компаніченку, лідерові гурту, заслуженому артистові України, кобзарю, лірнику, мистецтвознавцю та музикологу. «Хорея Козацька» виконує пісні, знайдені у архівах, рукописних та друкованих збірниках. Крім того, учасники гурту займаються реконструкцією давньої української музичної спадщини.

Наталя Свириденко – народна артистка України, закінчила Молдавську державну консерваторію імені Г.Музическу та асистентуру Латвійської консерваторії (клас професора В.Крастиня), прослухала майстер-класи професорів Люсі Хальман-Русель(Мюнхен) і Едварда Пармантьє (Мічіганський університет).  З 1988 року є солісткою Національного будинку органної та камерної музики України. Бере участь у багатьох міжнародних фестивалях, одержуючи почесні грамоти й нагороди, активно виступає в Україні та за кордоном. В її репертуарі представлено цикли монографічних програм: «Українське бароко», «Англійська верджинальна музика», «Уся камерна музика Й.С.Баха», «Музика за часів Бурбонів», «Музика від Розумовських», твори Дж.Фрескобальді, К.Ф.Е.Баха, Д.Скарлатті, А.Солера, М.де Фалья, іспанська музика ХVІ ст.

Просимо усіх, хто планує відвідати вечір, одягнути відповідний стилізований під середньовіччя, бароко чи народні строї одяг для занурення і відтворення духу тієї епохи.