Презентація інклюзивного перформансу «Є місце…»Виставки

Презентація інклюзивного перформансу «Є місце…»

Презентація інклюзивного перформансу «Є місце…»

21 травня о 19:00 у Мистецькому Арсеналі відбудеться презентація інклюзивного перформансу «Є місце…»

Перформанс є результатом творчого процесу міжнародної перформативної лабораторії «Без обмежень», яка реалізується в Україні Британською Радою, танцювальною компанією Candoco (Велика Британія), Асоціацією перформативних мистецтв «УвіМкнені» (Україна) за партнерської підтримки театральної лабораторії Мистецького Арсеналу «Другий поверх».

У січні 2018 року через відкритий конкурс до участі в проекті  були запрошені професійні перформери та люди з інвалідністю з різних регіонів України. Протягом чотириденних резиденцій, які тривали кожен місяць, з лютого по травень, творча інклюзивна група працювала на перетині різноманітних перформативних практик –  театру, танцю й тілесної імпровізації.  

Кураторками резиденцій стали Сюзанна Рекк’я і Віккі Малін з британської інклюзивної танцювальної компанії Candoco, та Марина Лимар, перформерка і режисерка, арт-директорка Асоціації «Увімкнені». 

Метою проекту «Без обмежень» є інтеграція митців з інвалідністю до творчого процесу,  злам стереотипів у суспільстві щодо інвалідності та зміна упередженого ставлення до людей з інвалідністю та їхньої участі у мистецтві.

21 травня у Мистецькому арсеналі творча група проекту поділиться результатами інклюзивної співпраці з київською фаховою спільнотою. 

«Починати новий міжнародний проект – це ніби пірнати у холодну воду: не знаєш, чого очікувати, і це хвилювання стимулює інтерес. Важливо, щоб ця ініціатива зрушила з місця глибинні процеси – як у танцювальному середовищі, так і в країні загалом», – зауважує тренер Сandoco Сюзанна Рекк’я.

«Проект спрямовано перш за все не на формальне навчання учасників конкретних навичкок і технологій сучасного перформативного мистецтва, а на отримання певного досвіу самоідентифікації: тілесного, емоційного, інтелектуального, комунікативниного. Отримання такого досвіду спільної дії, коли людина не відчуває себе виділеною в особливу соціальну групу, а навпаки, іде від відчуття меншовартості, від травмуючого страху перебування у “сегментованому суспільстві”, зможе стати потужним імпульсом до позитивних зрушень у її соціальній активності та самореалізації», – додає Марина Лимар.

«Підтримка даного проекту є програмним кроком інституціональної політики Мистецького арсеналу як державної установи, що одним із своїх пріоритетів вбачає доступність фізичного та мистецького простору для всіх категорій громадян. Саме тому робота з темою інклюзивності у мистецтві є важливим поступом до максимальної та фактичної легітимізації усіх категорій українців у рівності їх можливостей доступу до культурної спадщини та надбань сучасного мистецтва. Мистецький арсенал, як флагманська культурна інституція країни, прагне у своїх практиках роботи з аудиторіями до створення моделі рівноправного та толерантного до “іншого” суспільства  і рухатись у фарватері ідей гуманізму та світоглядного осучаснення», – говорить менеджерка Театральної лабораторії Мистецького Арсеналу «Другий поверх» Анастасія Гайшенець.

Проект «Без обмежень» впроваджується у рамках програми Британської Ради Unlimited, яка підтримує митців з інвалідністю в чотирьох країнах Східного партнерства ЄС. Програма сприяє їхньому професійному розвитку та участі у креативній економіці. Завдяки Unlimited засновано перший інклюзивний театральний колектив у Вірменії; відбулися резиденції для хореографів і танцюристів у Грузії. У цьому році програма стартувала в Україні: пілотним проектом програми став міжнародний форум  «Unlimited: Мистецтво без меж», що відбувся у лютому цього року в Києві.

Запрошуємо представників ЗМІ на прем’єру перформансу, що відбудеться  21 травня у Мистецькому арсеналі. Адреса: вул. Лаврська 12. Початок о 19.00, реєстрація – з 18:30.

Для акредитації та з приводу організації інтерв’ю звертайтеся до менеджера з комунікацій Британської Ради, Єлени Самбрус: [email protected], 068 078 70 70

«Мистецький арсенал» є флагманською українською інституцією культури, яка покликана сприяти модернізації українського суспільства та інтеграції України до світового контексту, спираючись на ціннісний потенціал культури. Синтез та розвиток сучасного мистецтва, нової музики, театру, літератури та музейної справи відбувається через виставкові проекти та діяльність напрямів-лабораторій. Таким чином, різні мистецтва розвиваються і збагачують одне одного, а художні й професійні спільноти знаходять точки перетину і взаємного підсилення. Також Мистецький арсенал виступає платформою взаємодії зі світовою культурною спільнотою через спільні культурні проекти.

Британська Рада – міжнародна організація Сполученого Королівства із культурних відносин та освіти. Ми працюємо у понад 100 країнах у сферах мистецтва та культури, вивчення англійської мови, освіти та розбудови суспільства. Минулого року ми безпосередньо взаємодіяли з понад 65 млн людей, та охопили 731 млн через онлайн та медіа канали. Ми робимо позитивний внесок у країни, в яких працюємо та змінюємо життя шляхом створення можливостей, налагодження зв’язків та зміцненням довіри. Заснована у 1934 році, Британська Рада є благодійною організацією, яка підпорядковується Королівській Хартії. Державне фінансування складає 15% нашого обороту.

Асоціація перформативних мистецтв “УвіМкнені” – це творча спільнота молодих українських перформерів, яка визначає сучасні перформативні практики (фізичний театр, сучасний танець, імпровізацію) як сферу свого професійного інтересу. “УвіМкнені” активно долучаються до розвитку незалежних культурних просторів в Україні, які дають перформерам-практикам можливість досліджувати, експериментувати, шукати та втілювати інноваційні мистецькі форми. Асоціація перформативних мистецтв “УвіМкнені” ініціювала цілу низку різноманітних міждисциплінарних проектів в Україні та закордоном.

Танцювальна компанія Candoco – це компанія танцюристів з інвалідністю та без неї. Ми створюємо чудові, глибокі переживання для глядачів та учасників, які хвилюють, змушують змінити та розширити уявлення про мистецтво та вміння. Ми ставимо людей та співпрацю в основу нашої роботи. Ми замовляємо та продюсуємо роботу хореографів світового рівня для основного складу нашої компанії, що включає від семи до десяти танцюристів, яких ми відправляємо у тури країною та за кордон. Ми провадимо широкомасштабну освітню програму, яка забезпечує доступ до танцю найвищої якості як для професійних танцюристів, так і для аматорів.