Поезія буднів /«Пам’яті однієї ріки» | Оксана Куценко & «Дивина»Виставки

Поезія буднів /«Пам’яті однієї ріки» | Оксана Куценко & «Дивина»

Поезія буднів /«Пам’яті однієї ріки» | Оксана Куценко & «Дивина»

20 червня о 20:00 запрошуємо на поетично-музичний перформанс «Пам’яті однієї ріки». Літню програму поетично-музичних перформансів «Поезія буднів» продовжить колаборація Оксани Куценко, української поетки, що мешкає у Південній Африці, та гурту «Дивина», що близько двадцяти років збирав український фольклор на Донбасі.
«Пам’яті однієї ріки» – це розмова із глядачем про те, наскільки наше майбутнє залежить від жінки та її свободи. І наскільки пов’язані у сучасному світі свобода і екологія.Перформанс складається із віршів, написаних протягом останнього року у Південній Африці, та з народних пісень, які століттями співалися влітку і присвячувалися водній стихії.

Оксана Куценко — поетка, перекладачка, кураторка мистецьких проектів, дослідниця культури. Авторка книг поезій «У зимах бажань» (1996), «Балетна школа» (2007), книги-оповідання для дітей «Печені яблука» (2015). Переклала книгу поезій сенегальського поета Леопольда Седара Сенгора «Співи з нетрів» (з французької). Авторка проекту «Я на тебе чекатиму під каїсе-дра», в рамках якого твори поетів з різних країн Африки перекладено українською. Зараз працює у Посольстві України в Південній Африці.
Фольклорний гурт «Дивина» був створений при Донецькому університеті в 1998. У репертуарі ансамблю представлені українські народні пісні різних жанрів. Більшість з них записані у експедиціях в Україні (Донецька, Харківська, Полтавська області) або в українській діаспорі (чорноморські станиці Кубані, українські села Західного Сибіру, Алтайського краю).

Вартість квитка – 100 гривень. 
За квитком можна відвідати виставку «Обабіч» та виставку «Олег Голосій. Живопис нон-стоп» до 20:00 у день події.
Квиток можна купити тут.

«Поезія буднів» —  поетично-музичні перформанси по четвергах в рамках програми Плани на літо у Мистецькому арсеналі. Події об’єднують різножанрову поезію та музику з України та закордону, щоб створити унікальний досвід переживання буденності через занурення у метафорично-акустичні образи. Поезія і музика уявляються інструментами, що допомагають помітити красу простих щоденних досвідів мешканців міста. Спільний проект із Літературною лабораторією Мистецького арсеналу.
Кураторки програми — Анна Хвиль і Оксана Щур.
У межах програми «Плани на літо у Мистецькому арсеналі» — близько 50 подій на Літній сцені у дворі Мистецького арсеналу протягом червня-вересня 2019 року. Програма пропонує ілюзію подорожі у нові контексти реальності за допомогою музики, поезії і кіно. Цим ми прагнемо вплинути на якість щоденного життя у місті через підсилення культурної цінності дозвілля.
Повна програма подій