Онлайн-подія «Моделювання: Дарина Мамайсур. Степ, де бігають зайці, фазани, а дехто навіть бачив лисиць»Виставки

Онлайн-подія «Моделювання: Дарина Мамайсур. Степ, де бігають зайці, фазани, а дехто навіть бачив лисиць»

Онлайн-подія «Моделювання: Дарина Мамайсур. Степ, де бігають зайці, фазани, а дехто навіть бачив лисиць»
19 листопада о 19:00 на сторінці Малої Галереї Мистецького арсеналу в Facebook відбудеться онлайн-подія Моделювання: Дарина Мамайсур «Степ, де бігають зайці, фазани, а дехто навіть бачив лисиць».
 
Наступною учасницею онлайн-проєкту «Моделювання» стане художниця Дарина Мамайсур, що розкаже більше про свій проєкт «Степ, де бігають зайці, фазани, а дехто навіть бачив лисиць», реалізованого в межах проєкту Creating Ruin.
Робота Дарини – візуальне дослідження ландшафту Донбасу, зібраного у архів, що репрезентує дві опозиції: породу музеєфіковану, марковану як корисна, що зберігається у Лисичанському музеї історії гірничої справи; знайдену і «не корисну» породу узяту на териконі Шахти імені Мельникова в Лисичанську. У своїй сукупності ці породи формувають уже звиклий для нас індустріальний ландшафт Донбасу.
«Мій архів натякає на опозиції, вибудувані навколо сприйняття землі в індустріалізованому регіоні. Це також спроба відстежити, як у вирі соціальних та економічних змін ландшафт виокремлювався і набував суб’єктності; як офіційна риторика, де земля оцінювалась в категоріях промислової «ефективності», стала частиною буденної мови», — зазначає художниця.
Дарина Мамайсур – художниця, що у своїх практиках звертається до питань трансформацій публічного простору, візуальної культури та пам’яті. Учасниця українських та міжнародних програм з мистецької критики, кіно, фотографії, урбаністики, а також воркшопів та резиденцій в Україні, Німеччині, Азербайджані, Молдові, Польщі. Слухачка курсу мистецтва 2020 «Позиції художника/-ці» від MethodFund. Як авторка текстів публікувалась у виданні КОРИДОР та друкованих тематичних збірках. Живе та працює в Києві.
 
Онлайн-проєкт «Моделювання» реалізується як частина фотографічного напряму Лабораторії сучасного мистецтва Мистецького арсеналу на 2020 рік з метою дослідження медіуму фотографії та можливостей її репрезентації.