Онлайн-подія «Моделювання: Анна Пилипюк та Володимир Шипотільников. Антологія радянської домашньої фотографії»Виставки

Онлайн-подія «Моделювання: Анна Пилипюк та Володимир Шипотільников. Антологія радянської домашньої фотографії»

Онлайн-подія «Моделювання: Анна Пилипюк та Володимир Шипотільников. Антологія радянської домашньої фотографії»

У серпні відбулася третя онлайн-подія в рамках проєкту «Моделювання».  Учасники_ці третього епізоду — художня група у складі Анни Пилипюк та Володимира Шипотільникова.

Учасники_ці розказують про серію «Антологія радянської домашньої фотографії» — документальний проєкт, присвячений спільному та повторюваному в аматорській фотографії. Серії, сформовані шляхом констеляції віднайдених зображень, згруповані за методом формальних ознак та мотивів. Архівні світлини є свідченнями про історію повсякденності як частини вернакулярної фотографії. «Антологія» є пропозицією щодо співвідношення археології фотографії та документальності, а також дослідженням фотографії як масової практики виробництва зображень.

Анна Пилипюк та Володимир Шипотільніков — художня група з Севастополя, що базується в Києві. Митці займаються проблемами реалізму та документальності, досліджують любительську фотографію. Шипотільников — фотограф, спеціалізується на архітектурній та ландшафтній фотографії. Пилипюк має академічну освіту з філософії. 

Їхні роботи показували у межах фестивалів Odesa Photo Days, «Присутствие» від ФотоДепартаменту та ін.; роботи були опубліковані в EEP Magazine Vol. 1, Bird in Flight. Макет книги з серії «Мій перший тєлік» потрапив в шортлісту PHOTO2020xPerimeter International Photobook Prize.

Онлайн-проєкт «Моделювання» реалізується як частина фотографічного напряму Лабораторії сучасного мистецтва Мистецького арсеналу на 2020 рік з метою дослідження медіуму фотографії та можливостей її репрезентації.