Лекція Тетяни Цвілодуб «Сновидіння. Мистецтво. Психоаналіз. Або Змінений стан Реалізму»Виставки

Лекція Тетяни Цвілодуб «Сновидіння. Мистецтво. Психоаналіз. Або Змінений стан Реалізму»

Лекція Тетяни Цвілодуб «Сновидіння. Мистецтво. Психоаналіз. Або Змінений стан Реалізму»

У неділю, 7 липня, о 14:00 запрошуємо на лекцію Тетяни Цвілодуб «Сновидіння. Мистецтво. Психоаналіз. Або Змінений стан Реалізму».

Читаючи про Олега Голосія, іноді можна зустріти поняття «психоделічний реалізм», за допомогою якого здійснюється спроба вказати на спосіб роботи художника.
Яким чином ми проводимо межу між штучним і справжнім, ілюзорним і дійсним? Що художньому образу потрібно, щоб він став реалістичним – бути фігуративним, а не абстрактним?
Поняття Реалізму в мистецтві супроводжується додатковими уточненнями «критичний», «соціалістичний» або «психоделічний». Що не так з «достовірним» відтворенням дійсності у мистецтві? Адже часто можна почути нетерплячу вимогу до мистецтва (і не тільки) – бути реалістичним, щоб було правдиво, як у житті!
Сновидіння або інший стан зміненої свідомості є не просто джерелом натхнення, як прийнято вважати, але також досвідом конструювання ілюзії, яку ми звично називаємо реальністю.
Мистецтвознавиця та психоаналітикиня Тетяна Цвілодуб розповість про взаємовплив сновидінь і образотворчого мистецтва, а також розкаже більше і про розуміння сновидчої реальності психоаналізом та про те, що ми звикли називати «психоделічним» у мистецтві.
Пройшовшись від сюрреалізму, трансавангарду і концептуалізму до медіамистецтва, ми можемо виявити,як мистецтво взаємодіє з об’єктивною та суб’єктивною реальністю, змінюючись і змінюючи їх.

Лекція супроводжується перекладом жестовою мовою.
Вхід за квитком на виставки у Мистецькому арсеналі.