Лекція Олександра Ляпіна «Документальна фотографія як маніпуляція. Відсутність документа в документі»Виставки

Лекція Олександра Ляпіна «Документальна фотографія як маніпуляція. Відсутність документа в документі»

Лекція Олександра Ляпіна «Документальна фотографія як маніпуляція. Відсутність документа в документі»

У неділю, 9 червня, о 14:00 запрошуємо на лекцію Олександра Ляпіна «Документальна фотографія як маніпуляція. Відсутність документа в документі», що відбудеться у межах спеціальної програми до виставки «Обабіч».
На лекції буде розглянуто складне питання довіри зображенню і наслідків цієї віри в документальність, яка, по суті, є абсолютною інтерпретацією і маніпуляцією. Процес створення фотозображення і процес його сприйняття має набір відмінностей, що містять принципові протиріччя між собою. Сприйняття документальної фотографії часто спирається на художній образ, що виникає у свідомості глядача, що вносить у розуміння змісту фотодокументу якісь неіснуючі характеристики зображуваних об’єктів. Це відкриває можливості відходу від об’єктивності і документальності.

Олександр Ляпін – фотохудожник, мистецтвознавець, куратор. Викладає фотографію за власною методикою, спрямованою, в основному, на формування особистості художника, його звільнення від вантажу стереотипів і створення унікального продукту. Член журі міжнародної фотопремії «Золота камера». Один із кураторів об’єднання «Українська фотографічна альтернатива», мета якого – об’єднати молодих, актуальних фотографів.

Лекція буде відбуватись на Вуличній сцені Мистецького арсеналу
Вхід за квитком на виставку «Обабіч».