Документальний перформанс «Літаючий острів»Виставки

Документальний перформанс «Літаючий острів»

Документальний перформанс «Літаючий острів»

У четвер, 25 квітня, о 19:00 запрошуємо на документальний сайт-специфік перформанс «Літаючий острів», спеціальну подію в межах виставки «Дивовижні історії Криму» від Театральної лабораторії Мистецького арсеналу.  

«За словами уфологів 90-ті роки в Україні відзначились піком свідчень про НЛО. Найчастіше непізнані об’єкти прилітають до диких місць Криму або спостерігають за шахтами і заводами на Донбасі. Це може бути пов’язано з тим, що у Криму «літаючим тарілкам» легше приземлитись непоміченими, а на Донбасі НЛО цікавляться багатьма промисловими об’єктами. Зараз кількість візитів скорочується, а нового піку свідчень про «літаючі тарілки» слід чекати у 2019-2020 роках. Причини такої періодичності не можуть пояснити й самі дослідники.»
Голова київського уфологічного центру Микола Безхмельницин, який нібито спілкувався із прибульцями, стверджує, що НЛО байдуже, до якого регіону летіти: «Вони прилітають туди, де є розлом у земній корі, а там, у свою чергу, – земна енергія, яка необхідна для підживлення. За моїми даними, над Києвом щодня висять 12-15 тарілок», – відмічає Безхмельницин.

«Літаючий острів» – це перформанс, створений на основі особистих історій переселенців із Криму. Перформанс влаштовує непередбачувану та невпорядковану подорож півостровом Крим разом із людьми, у яких є особисте ставлення до цієї місцевості та її мешканців. Шар за шаром знімається нагромадження суспільних думок, культурних кодів, історичної брехні та історичної правди, етнічних особливостей, вікових упереджень та приватних одкровень. Залишається унікальне географічне розташування, міцний чуттєвий зв’язок, гори і море, які були і будуть.
У перформансі використовуються інтерв’ю Аліма Алієва, Галини Джикаєвої, Ахтема Чийгоза, Павла Казаріна, Марії Суляліної, Євгена Черникова, Анни Алєксєєвої, Миколи Лапунова, Ільяса Сахтари, Георгія Стуруа.

Перформанс відбудеться у просторі інсталяції Марії Куліковської «Зоряний пил» на виставці «Дивовижні історії Криму»
Натхненням для роботи стала інсталяція Krolikowski art «Future is Out There 2».

Саунд дизайн: Олеся Оникієнко
Режисер: Павло Юров
Асистентка режисера: Марія Ворончук
Художник: Федір Александрович
Кураторка: Анастасія Гайшенець

 Вхід за квитком на виставку «Дивовижні історії Криму»