ВІКНАВиставки

ВІКНА

Мистецький Арсенал
вул. Лаврська, 10-12
Київ, Київська область 01010

В українській етнокультурі  вікно  завжди уявлялось як своєрідна сакральна межа між світами – реальним та ідеальним, нинішнім і прийдешнім; як своєрідне «око» у зовнішній світ.  У нашому проекті міфологема-образ ВІКНО виконує функцію медіатора між сьогоденням та минулим. 

Арт-проект «ВІКНА» − це спроба подати сучасну інтерпретацію давніх традицій та окреслити їх вплив у повсякденному побуті нового покоління. В експозиції вперше експонуватимуться 100 унікальних українських етностроїв кінця ХІХ – початку ХХ ст. із провідних музейних колекцій. Наскрізним мотивом експозиції стане галерея світлин вікон українських хат з різних куточків України, зібраних етнографом, дослідником, митцем Петром Гончаром у його мандрівках та експедиціях. 

Проект має на меті продемонструвати високі зразки народного мистецтва, актуалізуючи джерела модерної ідентичності. Адже на тлі суспільних трансформацій, що відбуваються останнім часом в Україні, спостерігається значне пожвавлення інтересу до української національної культури та традицій. Етносимволіка стала частиною нашого щоденного життя, символом солідарності, приналежності до політичної нації, що сформована на загальноцивілізаційних принципах громадянського суспільства.  

Команда

 • Куратори проекту:

  Петро Гончар
  Ольга Мельник
  Вікторія Величко
  Ігор Оксаметний

 • Партнери проекту:

  Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара»
  Національний музей народної архітектури та побуту України
  Національний музей українського народного декоративного мистецтва


Архів