УКРАЇНСЬКИЙ ПЕЙЗАЖВиставки

УКРАЇНСЬКИЙ ПЕЙЗАЖ

УКРАЇНСЬКИЙ ПЕЙЗАЖ
Мистецький Арсенал
вул. Лаврська, 10-12
Київ, Київська область 01010

Український пейзаж стає важливим інструментом самоусвідомлення нації, її ціннісного вибору та пошуку ідентичності. Масштабна виставка художніх робіт у жанрі пейзажу покликана продемонструвати унікальність українського природного та культурного ландшафту, показати, що навіть традиційний пейзаж стає контрапунктом до трагічної картини театру воєнних дій, що сколихнули нашу країну. Адже територія, ландшафт — це те, що об’єднує державу, і саме візуальний образ краєвиду спадає на гадку у більшості випадків, коли людина думає про Батьківщину.

Виставка об’єднує 100 авторів і понад 300 художніх робіт. Серед учасників проекту – як визнані митці, так і молоді перспективні художники.

«Що таке пейзаж, яка його актуальність  на художній сцені та в суспільстві в цілому, і  як це може бути пов’язано з подіями та переживаннями сьогоднішньої України?

На тлі тривалої низки проектів, коли в кризі тем і критеріїв, активної дискусії ролі мистецтва у суспільстві, ми проголошуємо пріоритетність жанру («пейзаж»). Ми заявляємо зараз панування майстерності і класу,  ясності і відкритості змісту.

Уявна простота теми пейзажу відкриває особливі можливості для метафізики у звичайному і буденному. Адже мистецтво втілення інтелектуальних переживань, емоційної повноти, через формальну пластику автора в тканину природного та індустріального ландшафту і є суттю пейзажу.

Через пейзаж ми побачимо діалог автора з усім історичним мистецьким і культурним надбанням, з традиціями і розумінням картинності.

Оскільки «пейзаж» можна знайти майже в кожному творі мистецтва, ми зосередились на традиційних стандартах природного, індустріального і міського пейзажу,свідомо відмовившись від фотографії, оскільки розуміємо, що її масив потребує окремого опрацювання.

Ми пережили часи, коли пейзаж в актуальному мистецтві було відкинуто на десятиліття, як один з основних засобів тоталітарного соцреалізму. Переважна більшість художників повернулась до нього в останні десять років. Зросло молоде покоління талановитих художників, вільних від радянських мистецьких стереотипів.

У зв’язку з трагічними подіями в країні та її ціннісному вибору, пошуку ідентичності – український пейзаж стає надважливим інструментом самоусвідомлення і самовідчуття нації через візуальні образи краєвиду.

Протягом року ми відібрали з тисяч робіт 300 творів 100 художників для того, щоб в Мистецькому Арсеналі на День Незалежності України, показати масштабну виставку пейзажу нової країни. 

Нова Україна, нові відчуття, нові мрії, нові образи, нова свідомість…»

Команда

  • Куратор проекту:

    Євген Карась


Архів