СЦЕНА УКРАЇНСЬКОГО АВАНГАРДУВиставки

СЦЕНА УКРАЇНСЬКОГО АВАНГАРДУ

СЦЕНА УКРАЇНСЬКОГО АВАНГАРДУ
Мистецький Арсенал
вул. Лаврська, 10-12
Київ, Київська область 01010

8 червня у Мистецькому Арсеналі стартував проект «СЦЕНА УКРАЇНСЬКОГО АВАНГАРДУ». Виставка звертається до епохи суспільно-політичних зламів початку ХХ століття, що спричинили революційні зміни в культурі та мистецтві. Україна, з її яскравою естетикою кольору та динамічним ритмом народної творчості, інспірована європейськими пошуками форми та змісту стала колискою авангардного мистецтва. Тогочасні українські митці стали ключовими постатями міжнародної арт-сцени та увійшли до історії світового мистецтва.

Український авангард в експозиції проекту презентований 100 унікальними творами 20 найвидатніших тогочасних митців.

Державний музей театрального, музичного та кіномистецтва України презентує сценографічні проекти Олександри Екстер, Анатоля Петрицького, Вадима Меллера, Олександра Хвостенко-Хвостова, Бориса Косарева. Ці митці відомі всьому світу як реформатори-сценографи, які не лише додали сценічним формам експресії, об’ємності та руху, але і змінили підхід до організації сценічного простору.

Національний музей українського народного декоративного мистецтва презентує роботи народних художників Ганни Собачко-Шостак, Марії Приймаченко, Василя Довгошиї і Євмена Пшеченка, що своєрідно перегукуються з «урбаністичним» авангардом сучасників.

Василь Єрмилов, Віктор Пальмов, Марія Синякова, Олександр Богомазов, Соломон Нікрітін, Олександр Архипенко представлені творами з приватних колекцій Ігоря Диченка, Ігоря Воронова та Дмитра Горбачова.


Архів