ШЕВЧЕНКО/MANIA/Виставки

ШЕВЧЕНКО/MANIA/

Мистецький Арсенал
вул. Лаврська, 10-12
Київ, Київська область 01010

27 лютого у Мистецькому Арсеналі розпочинає свою роботу мистецький проект ШЕВЧЕНКО/MANIA/.

Експозиція представить понад 50 художніх творів Т.Г.Шевченква з колекції Національного музею Тараса Шевченка. Вишукані акварелі та філігранні офорти 1830 – 1850-х років пов’язані з основними етапами життєвого шляху майстра: серед енциклопедичних і водночас маловідомих творів унікальною є серія рисунків, створена Тарасом Шевченком під час Аральської, Каратауської експедицій та у Новопетровському укріпленні, яка досі не була представлена широкій публіці.

В рамках мистецького проекту глядачі вперше за довгий час побачать «Захалявну книжечку», оригінали унікальних рукописів Тараса Шевченка та альбоми його етнографічних замальовок 1840-х рр., а також прижиттєві видання Кобзаря з фондів Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка Національної академії наук України. Проект ШЕВЧЕНКО/MANIA/ дарує відвідувачам Мистецького Арсеналу виняткову можливість побачити рядки, які пам’ятаємо ще зі шкільних років, написані рукою майстра, документальні фото, артефакти, пов’язані з його життям та творчістю – нагоду поглянути на Тараса Шевченка зблизька, як на митця і поета, поза підручниковими міфологемами та нашарованими інтерпретаціями.

У масштабній відео-інсталяції «Наш Шевченко» відомого режисера Сергія Проскурні з кожного екрану промовляють школярі, студенти, поети, вчителі, митці, аптекарі, спортсмени, пожежники, перукарі, журналісти, люди різних соціальних та вікових середовищ. 365 відео-сюжетів демонструють, що Шевченко – актуальний, сучасний є у кожному з нас, і в кожного він свій.

У рамках проекту ШЕВЧЕНКО/MANIA/ Мистецький Арсенал спільно з Державним агентством України з питань кіно та Національним центром Олександра Довженка вперше в Україні презентують колекцію фільмів “Шевченко 200”: збірку найвідоміших художніх фільмів про Шевченка, які створили кінематографічний канон репрезентації поета як національного  генія та пророка. Фільми демонструватимуться у кінозалі в експозиції Мистецького Арсеналу.

В екпозиції ШЕВЧЕНКО/MANIA/ в рамках проекту «Стіна пророка» відбудеться відкрита акція “Лист у Майбутнє”, реалізована разом зі спільнотою “Манускриптум”. Всі охочі можуть долучитися до створення листа для наступних поколінь – висловити свої сподівання, надії та побажання, адже останні події у країні змінили всіх нас, і бачення нашого спільного майбутнього набуло нових обрисів. “Манускриптівці” – майстри каліграфії візуалізують усі думки в єдиний мистецький об’єкт, який стане частиною експозиції ШЕВЧЕНКО/MANIA/. 

У Мистецькому Арсеналі вперше представлено науково-освітній портал «Тарас Григорович Шевченко» – унікальний веб-ресурс, який концентрує максимальну інформацію про життя і творчість Кобзаря. Ініціатором створення веб-ресурсу виступив Національний центр «Мала академія наук України», в подальшому до роботи були залучені Інститут телекомунікацій і глобального інформаційного простору НАН України, Національний музей Тараса Шевченка, Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України.

Команда

 • Організатори:

  Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал»

  Національний музей Тараса Шевченка

  Інститут літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України

  Міністерство культури України

  За підтримки Благодійного фонду «Мистецький Арсенал»

Партнери


Архів