Музей новинВиставки

Музей новин

Мистецький Арсенал
вул. Лаврська, 10-12
Київ, Київська область 01010

Культурно-освітній проект Музей новин, приурочений до 20-річчя програми ТСН. Експозиція музею розповідає про те, як створюються новини, як вони змінюють життя своїх героїв, розкриє таємниці рейтингів та внутрішню кухню виробництва новин, презентує унікальні експонати часів здобуття незалежності, а також представить 100 головних новин України. 

Експозиція музею налічуватиме 10 залів з інтерактивними зонами, кожна з яких присвячена окремій темі. Так, в одному з залів відвідувачі музею дізнаються, як створюються новини, яким чином  люди стають героями новин і як змінюється їхнє життя після виходу матеріалу в ефір, побачать ролі ведучих і журналістів у цьому процесі. У музеї також передбачена інтерактивна зона — телестудія, де кожен зможе спробувати себе у ролі ведучого чи репортера та створити власну телевізійну новину: від запису стендапу до фінального монтажу. Окрім цього, у музеї заплановані голосування та тести, під час яких глядачам запропонують відповісти на запитання з журналістської етики: вирішити, як має діяти журналіст у тій чи іншій ситуації, яка новина достовірна, а яка ні.

Окрема частина експозиції зосереджена навколо ста головних новин незалежної України. Над їхнім вибором працювало журі із понад 30-ти експертів: істориків, політологів, соціологів, журналістів, громадських діячів та лідерів думок. Відвідувачі також зможуть проголосувати за 10 найвизначніших новин в історії незалежної України. 

Зал, присвячений незалежності України, розповість не тільки про відображення цієї визначної події у новинах, але і представить цінні експонати — від чернетки Акта проголошення незалежності України з особистого архіву Левка Лук’яненка до транспарантів, з якими українці виходили на вулиці столиці в пам’ятні дні. 

Олександр Ткаченко

генеральний директор «1+1 медіа»

ТСН ― унікальний бренд для країни, який став свідком найвизначніших подій в Україні, а останнім часом ще й рушійною силою перетворень. Для нас дуже важливо, аби наші глядачі зрозуміли сам процес створення новин, те, яку відповідальність несе журналіст, і те, наскільки новини впливають на життя людей.  Ми впевнені, що завдяки музею глядачі зможуть зазирнути за лаштунки телебачення та побачити, які новини сформували нашу країну.

Юлія Ваганова

заступник генерального директора Мистецького Арсеналу

Ми раді, що Мистецький Арсенал стає частиною Музею новин, адже ми усвідомлюємо важливість новин для суспільного життя і змін у ньому. Цей проект дозволить відвідувачам розібратися у складному процесі творення новин і у їх наслідках для життя кожного громадянина і держави в цілому. Кураторська група Арсеналу відповідає за дослідження взаємозв’язків між подіями, їх висвітленням, відповідальністю та культурними явищами у суспільстві.

Гліб Гусєв

головний редактор проекту

Ми часто сперечалися, коли відбирали експонати. Пір’яна ручка, національний прапор, футбольний кубок або боксерський пояс — гідними музею їх роблять не краса, вартість або розмір, а те, що люди, які тримали їх в руках, змінили спосіб життя країни та її самосвідомість. Серед кількох сотень предметів ми намагалися вибрати найголовніші. Ті, що найголосніше нагадують: останні 25 років новітньої історії України нам не наснилися, вони були насправді; наші вчинки визначили, як ми живемо зараз і як будемо жити в майбутньому.

Команда

  •  

     


Архів