Х ART-KYIV Contemporary 2015Виставки

Х ART-KYIV Contemporary 2015

Мистецький Арсенал
вул. Лаврська, 10-12
Київ, Київська область 01010

ART-KYIV Contemporary – щорічний форум художніх проектів.

Десятий рік поспіль ART-KYIV Contemporary демонструє процеси, які відбуваються в сучасному мистецтві в Україні, таким чином, стаючи індикатором домінантних тенденцій і тем. Представляючи щороку симптоматичний зріз творчих пошуків та знахідок ART-KYIV сьогодні – це простір для художньої комунікації, дискусій, досліджень, обміну та навчання. Змінивши декілька років тому свій формат з комерційної виставки на форум проектного висловлювання, ART-KYIV став більш мобільним не лише за рахунок долучення до нього нових учасників, а й завдяки можливості представляти проекти з актуальним компонентом, експериментом та широкими медійними можливостями. 

Спецпроект DIALOGIA. Українське мистецтво в часи без назви.
З нагоди десятиліття форуму ART KYIV  Contemporary
Кураторська група: Олександр Соловйов, Аліса Ложкіна, Соломія Савчук, Ілля Заболотний. 

DIALOGIA представляє актуальний зріз українського мистецтва. Це спроба фіксації змін, що відбулися у вітчизняному суспільстві і мистецтві внаслідок травматичних трансформацій останніх років. Порушився звичний порядок речей, а новий стан суспільства між миром та війною не має остаточного визначення. Ми поки що не наважуємося дати ім’я цим змінам і дозволяємо собі застосувати до нашої епохи звичну для мистецтва дефініцію – “Без назви”. 

Більшість робіт буде створено у режимі work in progress спеціально для виставки у Мистецькому Арсеналі. Під масштабний проект буде задіяно незвичну локацію – другий поверх музейно-виставкового центру. Альтернативний експозиційний маршрут розбиває звичне уявлення про топографію Арсеналу і наштовхує на нові форми сприйняття мистецького проекту як тотальної інсталяції, де автономні роботи художників різних поколінь, регіонів, технологічних та видових вподобань формують спільний простір діалогу щодо найактуальніших соціальних і індивідуальних наративів.  Аура майстерні з її інтимністю і водночас, лабораторним духом постійного експерименту стане головним обертоном проекту.

Спецпроект «Музейне зібрання. Українське сучасне мистецтво 1985-2015 рр. з приватних колекцій».
40 найбільших українських колекціонерів представлять зі своїх колекцій найкращі роботи 70 митців. 

Цей спецпроект сформований з робіт, які для виставки надали 40 найбільших українських колекціонерів. Добірка найбільш знакових робіт з приватних колекцій представить зріз українського мистецтва з другої половини 1980х років до сьогодення. Внесок колекціонерів в контексті збереження мистецьких творів важко переоцінити, водночас важливою залишається їхня демонстрація у публічному просторі – споглядання і осмислення художніх робіт припиняє бути ексклюзивним правом колекціонера, а стає надбанням громадськості.

Команда

  • Арт-директор:

    Соломія Савчук


Архів