Новий курс Літературної лабораторії вже онлайнПро Нас

Новий курс Літературної лабораторії вже онлайн

Восени 2019 року вшосте відбувся курс лекцій з літератури для вчителів середньої школи, організований Літературною лабораторією Мистецького арсеналу.

Дев’ять лекцій, об’єднані в курс під назвою «Класика літератури: знати більше» – це виняткова можливість глибше та повніше зрозуміти канони класичних творів та їх авторів, а також доповнити вже існуючий фундамент знань, поглянувши на знайому літературу через призму сучасної інтерпретації.

Фото Олександра Попенка

Курс охоплює авторів від «класичної» класики – античного міфу – до сучасної класики, пропонує по-новому поглянути на видатні тексти й імена світової літератури. Як вплинула на літературу філософія Ніцше і наскільки самі його тексти є літературою? Як мандрують у часі давньогрецькі сюжети та вічний образ шаленця Дон Кіхота? Як відчути поезію Сергія Єсеніна та Федеріко Гарсія Лорки, і який їхній зв’язок з українським контекстом? Що варто знати про Стендаля і Бальзака? З якою настановою перечитувати Маркеса і Селінджера?

Фото Олександра Попенка

Лекторами курсу стали викладачі вищої школи та науковці:
Борис Шалагінов, д. ф. н., професор кафедри літературознавства НаУКМА, показав трансформацію сюжетів у грецьких міфах: від кривавої жертви до свята краси;
Тарас Лютий, д. філос. н, доцент кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА, пояснив зв’язок Ніцше з літературою;
Юлія Павленко, д. ф. н., професор кафедри теорії та історії світової літератури ім. проф. В.І.Фесенко КНЛУ, розкрила абсолют літератури Бальзака та провела слухачів квестом до ідеалу людського життя через творчість Стендаля;
Людмила Кісельова, к. ф. н., доцент кафедри літературознавства НаУКМА, розповіла про Єсеніна і його життєтекст;
Ростислав Семків, к. ф. н., доцент кафедри літературознавства НаУКМА, розповів про Маркеса і світ його самотності, а також про Селінджера і його підлітків;
Олександр Пронкевич, д. ф. н., професор кафедри англійської філології Інституту філології ЧНУ імені Петра Могили, показав інтермедіальність у творчості Лорки та віднайшов «донкіхотський міф» в аудіовізуальних мистецтвах.

Сподіваємося, курс «Класика літератури: знати більше» зацікавить не лише педагогів та фахівців літературної сфери, а й пристрасних читачів.
Всі лекції курсу можна переглянути на YouTube-каналі Мистецького арсеналу тут