Земля–війна–людина: виклики перед громадами та охороною довкілляПро Нас

Земля–війна–людина: виклики перед громадами та охороною довкілля

Запрошуємо відвідувачів і відвідувачок на спільну подію Мистецького арсеналу та ГО «Екодія»дискусію про вплив війни на українські ґрунти. Захід відбудеться 22 січня о 14:00 в межах виставки «Серце землі».

Ще до повномасштабної війни Росії проти України відносини людини із землею були інтенсивними, антропоцентричними та направленими на прибуток, що завдавало збитків обом. Земля втрачала родючість, а людина втрачала врожай. Тепер у ці відносини втрутилася війна і принесла з собою ще більше руйнувань та забруднення. Якої шкоди російський наступ вже заподіяв нашому довкіллю та ґрунтам, та яка доля чекає на пошкоджені території та людей, що на них живуть?

Разом з експертами та відвідувачами подискутуємо про те, хто має дбати про відновлення пошкоджених земель та коли на нього чекати, що буде з фермерами та громадами, чия земля більше не придатна для ведення господарства, що буде з Україною, якщо не займатися відновленням ґрунтів, та чи зможемо ми й далі претендувати на статус житниці світу після перемоги. І разом спробуємо відповісти на запитання, кому ж віддати землю: природі чи людині?

Фото: Олександр Попенко © ДП НКММК «Мистецький арсенал»

На заході виступатимуть:

Лоріна Федорова — фахівчиня зі сталого землекористування ГО «Екодія»

Іван Мойсієнко — член правління ГО «Українська природоохоронна група», завідувач кафедри ботаніки Херсонського державного університету, професор, доктор біологічних наук, Заслужений діяч науки і техніки України

Представник ДСНС

Модератор заходуРоман Корінець, директор Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України.

В межах дискусії також будуть представлені перші результати дослідження ГО «Екодія» про те, як війна вплинула на стан ґрунтів — «Вплив війни росії проти України на стан українських ґрунтів. Результати аналізу». Фахівці поділяться з відвідувачами заходу досвідом відновлення земель в інших країнах та розкажуть, як зараз живуть природоохоронні території південної частини України.

🟩 22 січня, неділя, 14:00
🟩 Мистецький арсенал, Київ, вул. Лаврська, 10-12
🟩 Вхідна зона виставки «Серце землі»
🟩 Участь у події за вартістю квитка на виставку (можна придбати в касі)

Подія відбудеться навіть у випадку відключення електроенергії в Мистецькому арсеналі.

❗ Просимо звернути увагу! Ми турбуємося про безпеку кожного, тому в разі оголошення повітряної тривоги подія зупиниться. На цей час Ви зможете пройти в найближче укриття.

Чекаємо на вас!
#ПрацюємоДляПеремоги