Запрошуємо на відкриття виставки «Чутливість. Сучасна українська фотографія»Про Нас

Запрошуємо на відкриття виставки «Чутливість. Сучасна українська фотографія»

29 липня в Мистецькому арсеналі розпочне роботу виставка «Чутливість. Сучасна українська фотографія». Виставковий проєкт постане у дев’яти залах Старого арсеналу і представить роботи понад шістдесяти авторів та художніх об’єднань, визнаних митців та молодих фотографів.

Фотографія як документ часу, соціальна критика, спостереження, фантазії, спосіб розповісти про себе — виставка «Чутливість. Сучасна українська фотографія» репрезентує множинність методів роботи з фотографічним медіумом в Україні протягом майже трьох останніх десятиліть. Таке хронологічне рамування не випадкове, адже фотографія постала як самодостатній вид у системі сучасного українського мистецтва на початку 1990-х років. Нині ж кураторська група виставкового проєкту пропонує подивитися на цей шлях цілісно та розгорнуто, оприявнити те, що називають «загальною картиною».

Кураторська група (зліва направо): Олександр Соловйов, Соломія Савчук,
Максим Горбацький. Фото: Олександр Попенко.

Повний список учасників та учасниць проєкту можна знайти на сторінці виставки.

Партнери проєкту: Галерея Артсвіт, Івано-Франківський ЦСМ, Музей харківської школи фотографії, Центр сучасного мистецтва М17, Щербенко Арт Центр, Grynyov Art Collection, PinchukArtCentre, Stedley Art Foundation, Zenko Foundation. Приватна колекція Євгена Карася.

Проєкт «Чутливість. Сучасна українська фотографія» реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Представники та представниці медіа запрошуються на престур виставкою 29 липня об 11:00. Для участі необхідно акредитуватися.

У межах виставкового проєкту Мистецький арсенал запрошує молодих журналістів та арткритиків взяти участь у журналістському практикумі «Факультатив. Чутливість». Разом із менторами Богданом Логвиненко та Тетяною Кочубінською й спікерами проєкту Олександром Соловйовим і Максимом Горбацьким учасники та учасниці програми поглиблять своє розуміння процесів і тенденцій у сучасному мистецтві та удосконалять навички написання текстів на мистецьку тематику для різних аудиторій. Заявки на участь приймаються до 25 липня.

У Мистецькому арсеналі (Київ, вул. Лаврська, 12) виставка триватиме з 29 липня до 05 вересня 2021.
Графік роботи: вівторок – неділя з 11:00 до 20:00.

Зверніть увагу, на виставці представлені фотографії, що зображають сенситивні теми. Організатори залишають рішення про відвідування виставки з дітьми на розсуд батьків.

Мистецький арсенал є пам’яткою історії та архітектури XVIII cт., а також є флагманською українською інституцією культури, яка у своїй діяльності інтегрує різні види мистецтва. Місія Мистецького арсеналу – сприяти модернізації українського суспільства та інтеграції України до світового контексту, спираючись на ціннісний потенціал культури. Площа Арсеналу, яка вже використовується для реалізації мистецьких проєктів, сягає 24 000 м².

Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 р. як нова модель надання на конкурсних засадах державної підтримки та промоції ініціатив у сфері культури та креативних індустрій. Діяльність Фонду, відповідно до чинного законодавства, є невід’ємною частиною політики і визначених пріоритетів діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України.