Як працювати в кризові часи. Курс для практиків культуриПро Нас

Як працювати в кризові часи. Курс для практиків культури

Мистецький арсенал презентує освітній онлайн-проєкт — відеокурс «Як працювати в кризові часи. Курс для практиків культури».

Основою цього курсу став досвід команди Мистецького арсеналу й практики, напрацьовані за останні роки роботи. У серії відео також залучений досвід колег, які свого часу були частиною команди і зробили значний внесок у розбудову Мистецького арсеналу, а нині розвивають інші інституції.

У 2022 році культурні інституції, як і все українське суспільство, постали перед викликами повномасштабної війни, але продовжили свою роботу в умовах постійних загроз і несталості. Як забезпечити роботу культурних інституцій у часи великих викликів і змін? Як зберегти єдність команди та її функціонування? І, зрештою, як це — працювати в кризові часи?

Розробляючи цей проєкт, команда називала його «домашнім розрадливим курсом». Значною мірою він виник з потреби допомогти собі й колегам зберегти стійкість, осмислити, що і як ми робили в останні роки й чому продовжуємо працювати зараз. Інша неофіційна назва — це «Як не забути, як ми працювали в культурі в 2022». І це теж правда, адже зміни настільки стрімкі, що часто складно знайти час для їх осмислення. Що робить інституція культури під час війни — постійна тема розмов всередині команди Мистецького арсеналу. І ми сподіваємося, що ця розмова відгукнеться й нашим колегам — практикам культури, людям, які продовжують розвивати свої інституції й ініціативи, а також студентам і початківцям, чия робота в наступні роки стане особливо важливою для побудови сильних і спроможних інституцій і власне для створення культури.

Програму курсу формують чотири блоки, які охоплюють різні складові роботи інституції культури і створення проєктів нині:

  • Перший блок присвячений найбільш загальному рівню – місії інституції і управлінським завданням. Про те, як тримати у фокусі місію, трансформувати програми й зберігати стійкість команд розповідають генеральна директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта, в.о. генеральної директорки Музею Ханенків Юлія Ваганова й виконавча директорка Українського інституту Соломія Боршош.
  • Другий блок збирає кілька складових програмної роботи Мистецького арсеналу. Цінності міжнародної співпраці присвячена лекція координаторки Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» Юлії Козловець; трансформаціям підходів до управління проєктами – лекція заступниці генеральної директорки Мистецького арсеналу з програмних питань Анни Погрібної; керівниця відділу сучасного мистецтва Наташа Чичасова розповідає про лабораторні мистецькі проєкти, а технічний директор Сергій Діптан про технічні аспекти реалізації мистецьких проєктів.
  • У фокусі третього блоку – робота з аудиторіями і розвиток команди. Про освітній напрямок розповідають керівниця відділу освітніх програм Катерина Макарова і провідна фахівчиня Анастасія Яблонська. Комунікаціям присвячена лекція керівниці відділу комунікацій Олександри Гаврилюк. А практиками турботи про команду та відвідувачів діляться керівниця відділу розвитку партнерств і послуг для відвідувачів Юлія Коломак і її заступниця Тетяна Потеруха.
  • Четвертий блок охоплює фінансову і юридичну складові, які уможливлюють реалізацію будь-якого культурного проєкту. Про фінансування інституції і бюджетування проєктів розповідає заступник генеральної директорки з розвитку Мар’ян Манько. Про те, як і чому працівники Мистецького арсеналу створили громадську організацію, розповідає голова ГО «Спільнота Мистецького арсеналу» Ірина Білан. А провідна юрисконсультка Юлія Розенко ділиться основними складовими юридичного супроводу виставкового проєкту.

Мистецький арсенал публікує перший блок курсу (3 освітніх відео), які вже можна переглянути на YouTube-каналі. Протягом двох тижнів буде опубліковано повний відеокурс, який залишиться доступним для перегляду на необмежену кількість часу.

ПЕРЕГЛЯНУТИ КУРС

Нагадаємо, що у 2020 році Мистецький арсенал презентував відеопроєкт «Як це працює» — серію розмов із філософами, істориками, економістами, художниками про культурні інституції загалом та Мистецький арсенал зокрема. Тодішній підхід до роботи у станах турбулентності продовжує і відеокурс «Як працювати в кризові часи», який імплементує напрацювання стратегічного рівня у практичні методи існування та діяльності інституцій культури в часи війни.

Фінансування проєкту здійснюється зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2022 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut.