Вийшов друком лімітований наклад каталогу «Футуромарення»
Спеціально до виставки «Футуромарення: Україна і авангард», яка 17 березня відкриється в Дрогенбосі (Бельгія), FeliX Art & Eco Museum надрукував лімітований наклад каталогу «Футуромарення». Дякуємо колегам за всебічну підтримку та спеціальний наклад каталогу, який був підготовлений раніше в межах київського проєкту, що відбувся в Мистецькому арсеналі у 2021–2022 році. Це видання, що містить публікації знаних українських і закордонних дослідників футуризму, буде доступне відвідувачам виставки завдяки неймовірній допомозі FeliX Art & Eco Museum.
«Центральний елемент айдентики «Футуромарення» — це шрифт, що наче постійно в русі, зникає і знову з’являється, як мерехтіння або марення. Із нього постав логотип «Футуромарення» — динамічний і пластичний. Він створює безліч шрифтових композицій, завжди несподіваних, від читабельних до абстрактних патернів», — Костянтин Марценківський, графічний дизайн проєкту «Футуромарення».
«Під час роботи над каталогом було важливо зберегти стиль дизайну з виставки, але водночас не обмежуватися ним, зануритися глибше в дослідження українського дизайну часів футуризму. Типографіка обкладинки, заголовні літери на початку кожного розділу (буквиці), стиль форзаців і перебивок, кольори — усе це влучно запозичено з айдентики виставки «Футуромарення». Текстовий блок побудований на переосмисленні стилю верстки українських театральних плакатів і часописів початку ХХ століття. Думаю, вийшла чудова збірка, яка не тільки занурює читача у вир футуризму, а й надихає на самостійне дослідження українського спадку», — дизайнерка Алла Сорочан, яка працювала над дизайном і версткою каталогу.
«Айдентика виставки та каталог натхненні типографічними прийомами 1920-х і пластикою футуристичного живопису. Для нас важливо переосмислювати наш спадок і проявляти це в сучасному дизайні, підтримуючи тяглість стилю», — Лера Гуєвська, арт-директорка Мистецького арсеналу.
Ознайомитися з каталогом в електронній формі можна за посиланням.
400 примірників каталогу будуть доступні відвідувачам, які з 17 березня до 8 вересня цього року відвідають українську виставку.
У каталозі подано актуальні публікації з тематики футуризму відомих науковців, які виступили консультантами проєкту. До нього також увійшли основні матеріали, що були зібрані для виставкової складової проєкту.
Проєкт «Футуромарення: Україна і авангард» реалізовано Музеєм сучасного мистецтва FeliX Art & Eco Museum та Мистецьким арсеналом у партнерстві з Музеєм театрального, музичного та кіномистецтва України, Національним художнім музеєм України, Дніпровським Художнім Музеєм, Довженко-Центром, Національним науково-дослідним реставраційним центром України, Центральним державним архівом-музеєм літератури і мистецтва України, Харківським приватним музеєм міської садиби, Львівським музеєм історії релігії, Валентиною Костюковою та Тетяною Карою-Васильєвою.