Онлайн-видання «Футуромарення. Міждисциплінарний проєкт: дослідження, виставка, каталог»Про Нас

Онлайн-видання «Футуромарення. Міждисциплінарний проєкт: дослідження, виставка, каталог»

Видання «Футуромарення. Міждисциплінарний проєкт: дослідження, виставка, каталог» вже доступне до перегляду онлайн.

Видання містить матеріали мультидисциплінарного проєкту «Футуромарення», що присвячений феномену футуризму в Україні 1910–1930-х років. В його межах здійснено комплексне дослідження, яке дозволило актуалізувати спадщину футуризму в літературі, архітектурі, образотворчому, театральному та кіномистецтві. В результаті футуризм постав як цілісне самодостатнє явище, що визначало напрямок культурного, а з 1920-х років — й суспільного розвитку України, що був суголосним європейським авангардним тенденціям.

У виданні подано актуальні публікації з тематики футуризму відомих науковців, які виступили консультантами проєкту. До нього також вміщено основні матеріали, що були зібрані для виставкової складової проєкту. Видання вибудовано відповідно до тематичної структури виставки, яка відбулась у Мистецькому арсеналі від 15 жовтня 2021 до 30 січня 2022 року, та проілюстровано творами з музейних та приватних зібрань. 

«Футуромарення» — проєкт, який представив широкий спектр мистецьких явищ, пов’язаних із українським футуризмом й охопив кілька десятиліть початку ХХ століття в Україні. Для Мистецького арсеналу він став продовженням лінійки виставкових проєктів, присвячених явищам української культури, котрі замовчувалися або приховувалися у часи Радянського Союзу, однак мали визначальний вплив на культурну сцену країни.

Наразі видання доступне лише в діджитальному форматі. Команда Мистецького арсеналу працює над тим, аби друкована версія стала також доступною найближчим часом.

Переглянути видання ⤵️