Відкриття виставки «FLASHBACK. Українське медіа-мистецтво 1990-х»Про Нас

Відкриття виставки «FLASHBACK. Українське медіа-мистецтво 1990-х»

1 березня у Мистецькому арсеналі відкрилась виставка “FLASHBACK. Українське медіа-мистецтво 1990-х.”. Ця виставка стала результатом довготривалої роботи Мистецького арсеналу та кураторів виставки Соломії Савчук та Олександра Соловйова.

“FLASHBACK. Українське медіа-мистецтво 1990-х.”  продовжує серію виставок Мистецького арсеналу присвячених– іменам, явищам, школам та періодам сучасного українського мистецтва та досліджує український медіа-арт 1990-х. років. На виставці представлені більше 100 відео-робіт 60 художників та художниць.

Генеральна директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта: “Те що ми бачимо – це цілий пласт культури і мистецтва 90-х. Для мене особисто ця виставка також є ностальгічною, тому що багато з цих робіт я пам’ятаю в момент їх створення, пам’ятаю, як вони монтувалися і монтаж тоді виглядав зовсім не так, як зараз. Для багатьох художників, кураторів, активістів культурного середовища 90-х. вона також ностальгічна, адже всі там ще такі молоді та сповнені сил.

Я хочу подякувати художникам, які були великими експериментаторами свого часу.  Мені здається, що на цій виставці дуже вхоплений  дух 90-х – субверсивність, спроба грати з реальністю, яка здається абсурдною, іронія, дуже багато іронії. На мою думку мистецтво зараз вже далеко не таке іронічне та радикальне, як було тоді. Часто твори, які були створені в 90-х., вже зараз видаються занадто сміливими.”

Кураторка виставки Соломія Савчук: “Ця виставка – це і моя історія, як художниці 90-х і куратора сьогодні. Той матеріал, який ми знайшли, з яким працювали, нас надихав. Молоді учасники нашої команди закохались в відео-арт 90-х, сподіваюсь, що ви полюбите його також.”

Куратор виставки Олександр Соловйов:  “Хоча це не перша подібна медіа-виставка, проект подібного масштабу, відбувається вперше. Не випадково ми звернулись до 90-х. адже це було одночасно і дитинство, і юність, і старість відео-арту. Який тут зародився, спізнившись на 20-30 років від світового меді-арту, промайнув, як комета, та залишив за собою дуже багато цікавих, талановитих та яскравих відео-робіт.

Не випадково робоча назва цього проекту була “Старі нові медіа”, адже в 90-ті все це вважалося новими медіа-технологіями, а такі камери, як S-VHS, та формати, як Hi8, – вершиною технологічних досягнень. Сьогодні ми бачимо, особливо з огляду на розвиток технології, що це все непотріб, який зараз навіть важко відтворити. Тому ця виставка також і про те, наскільки швидко застарівають технології та наскільки невичерпними є теми пов’язані з психологією та людяністю.

Flashback – це зворотний кадр, яскравий спалах, яскравий спогад. Нам було цікаво показати саме виставкову версію відео-арту, звісно зрозуміло, що все це можна побачити в архіві в інтернеті, але розмістити ці роботи у виставковому просторі, в якості живих картин, було одним з завдань нашого проекту.”

Учасники та учасниці проекту:

Akuvido (Віктор Довгалюк, Ганна Куц), Василь Бажай, Андрій Блудов, Андрій Бояров, Олександр Верещак, Гліб Вишеславський, Анатолій Ганкевич, Тетяна Гершуні і Різі Горовіц, Олег Гнатів, Олександр Гнилицький, Наталія Голиброда, Ігор Гусєв, Дмитро Дульфан, Маргарита Зінець, Володимир Єршихін, Ілля Ісупов, Андрій Казанджій, Влодко Кауфман, Гліб Катчук, Ольга Кашимбекова, Юрій Кручак, Павло Ковач-старший, Едуард Колодій, Мирослав Кульчицький, Віктор Маляренко Максим Мамсіков, Вячеслав Машницький, Олег Мігас, Володимир Мужескій, Вікторія Пархоменко, Філіп Перловський, Тарас Полатайко, Тарас Прохасько, Кирило Проценко, Олександр Ройтбурд, Арсен Савадов, Соломія Савчук, Георгій Сенченко, Володимир Сердюков, Юрій Соломко, Петро Старух, Анатоль Степаненко,Валерія Трубіна, Ігор Ходзинський, Вадим Чекорський, Оксана Чепелик, Ілля Чичкан, Кирило Чичкан, Василь Цаголов, Іван Цюпка, Наталія Філоненко, Фонд Мазоха (Ігор Дюрич, Ігор Подольчак), Сергій Якунін, Szuper Gallery (Павло Керестей, Сюзан Клаузен, Крістіан Хілт).

 

Виставка має насичену освітню програму, яка пропонує глядачеві глибше торкнутися проблематики українського медіа-арту, культурного контексту 90-х, а також зв’язків, впливів і суперечностей між тією добою і сучасністю.

Виставка “FLASHBACK. Українське медіа-мистецтво 1990-х. ” триватиме до 6 травня 2018 р.

 

Вартість квитків:

Повний квиток – 60 грн.

Пільговий квиток – 30 грн.*

Сімейний квиток – 130 грн.**

*Право на пільговий квиток мають пенсіонери, школярі, студенти (за наявності посвідчення).

**Сімейний квиток розрахований на двох дорослих і одну-чотири дитини віком від 12 років.

Вхід безкоштовний дітям до 12 років, особам з інвалідністю 1-2 групи, учасникам та ветеранам АТО, працівникам музею, членам спілки художників (за умови наявності дійсного посвідчення).

 

Фото Олександр Попенко