У Мистецькому арсеналі завершився бунт-фестиваль проти нудної освіти «NEOсвітній Арсенал»Про Нас

У Мистецькому арсеналі завершився бунт-фестиваль проти нудної освіти «NEOсвітній Арсенал»

Креатив, пригоди та насолода від навчання — у Мистецькому арсеналі завершився бунт-фестиваль проти нудної освіти «NEOсвітній Арсенал». На 4 дні, з 27 лютого до 1 березня, простір Мистецького арсеналу перетворився на гігантський активний мозок, а відвідувачі – на нейрони. Разом ми утворювали нові нейронні зв’язки, вчилися пізнавати світ у грі та насолоді, пройшли справжній квест-тур закапелками людського мозку.

Інтерактивна програма NEOсвітнього Арсеналу об’єднала події, цікаві людям будь-якого віку. Цьогорічний фестиваль зібрав понад півсотні учасників зі всієї України —  українські музеї, бібліотеки, театри, організації-популяризатори науки, видавництва, інші інституції та компанії, що мають освітні програми, побудовані за принципом edutainment (навчання через гру). Фестиваль «NEOсвітній Арсенал» відбувався у Мистецькому арсеналі з 27 лютого до 1 березня. Цьогорічна фокус-тема фестивалю — «Супермозок: Ліва/Права півкуля».

Разом із освітнім відділом Мистецького арсеналу над розробкою концепції та назви фестивалю працювали учасники Підліткової Ради віком від 12 до 17 років, які беруть активну участь у роботі інституції як волонтери. Окремі учасники Ради також стали кураторами мистецької виставки, що відбулася в рамках NEOсвітнього Арсеналу. 

Підліткова Рада Мистецького арсеналу

Літературні й історичні квести, математичні активності та можливість познайомитися з AR-технологіями, настільні ігри й битва роботів, майстер-класи з каліграфії, фінансової грамотності, книгодрукування, створення театральних ляльок, картин, манускриптів та коміксів, профорієнтаційні тренінги та зустрічі з письменниками, велокінотеатр та хімік-шоу —  учасники з різних міст України дивували неочікуваними відкриттями й дослідженнями про таємниці людського мозку, вчили отримувати задоволення від навчання і переконували відвідувачів у тому, що сучасні музеї, бібліотеки та культурні ініціативи знають, чим здивувати. А унікальні вистави народного аматорського театру-студії «Паростки» та зустрічі з амбасадоркою критичного мислення Уляною Супрун й зірками серіалу «Перші ластівки» збирали повні зали шанувальників.

У програмі фестивалю була навіть освітня програма Верховного Суду – справжні судді разом з відвідувачами розв’язували непрості конфлікти. А разом з проєктом «Сенсорія», громадською організацією «Відчуй», музеєм в темряві «Третя після опівночі» проходили сенсорний квест і випробовували свої тактильні відчуття та інтуїцію.  На NEOсвітньому Арсеналі можна було прогулятися Музеєм дитинства і згадати, як жили люди 20,50, або навіть 100 років тому, зробити селфі серед різноманіття мистецьких робіт, блукати в Лабіринті пам’яті й ділитися своїми історіями та мріями.

NEOсвітній Арсенал — це новий фестиваль Мистецького арсеналу, що взаємно підсилює культуру й науку, мистецтво й технології. Це 4-денний квест для дітей, батьків та вчителів. Фестиваль, який виховує творців культури, а не лише її споживачів. 

Фестиваль відбувався за підтримки компанії VISA – інституційного партнера Мистецького арсеналу у 2020 році.