Що запланував Мистецький арсенал на 2020 рік?Про Нас

Що запланував Мистецький арсенал на 2020 рік?

Команда Мистецього арсеналу не перестає творити, планувати, мріяти попри те, що культурні інституції України чекають непрості часи. В планах на майбутній рік декілька маштабних виставок та найкращий літературний фестиваль світу – ювілейний Х Книжковий Арсенал.

27 лютого — 1 березняфестиваль NEOсвітній Арсенал

Новий рік розпочинаємо з оновленого освітнього фестивалю NEOсвітній Арсенал, на який запрошуємо дітей, підлітків, батьків та вчителів. Це 4-денний фестивальний квест, що поєднує і взаємно підсилює культуру і науку, мистецтво і технології. Фокус-тема: «Супермозок: ліва/права півкуля». Під час події простір Арсеналу перетвориться на велетенський активний мозок. Подорожуючи простором, ви створите нові нейронні зв’язки, а, можливо, й цілу мережу, пірнете в глибини пам’яті та вирушите у подорож уявою за допомогою мистецьких проєктів. А також спробуєте на собі результати діяльності різних функціональних зон мозку й неодмінно навчитеся поєднувати логіку та творчість.

19 березня – 3 травня — виставка «Відбиток. Українська друкована графіка ХХ-ХХІ століть».

Мистецький арсенал присвятив виставку українській друковані графіці від початку 20 століття і до сьогодення, її трансформаціям, традиціям і новаторству. Близько 500 робіт більше 100 авторів розкажуть про еволюцію української графіки. Павло Маков, Георгій Нарбут, Віктор Ігуменцев, Михайло Бойчук, Олександр Сухоліт, Олеся Джураєва, Давид Беккер, Олег Тістол, Зіновій Кецало, Яків Гніздовський, Альбіна Ялоза, Роман Сельський, Олександр Аксінін – це лише невелика кількість з сузір’я авторів, чиї роботи презентують на виставці. 

20 – 24 травня — ювілейний X Книжковий Арсенал.

Фокус-тема цьогорічного Книжкового Арсеналу — оптимісти скептики. Куратором фокусної теми став літературознавець, кандидат філологічних наук Ростислав Семків. На відвідувачів очікують п’ять днів кураторських програм, велика дитяча програма, перформативні та музичні події, філософська та професійна програми, виставкові проєкти, поетична сцена, територія графічної прози, програма з фантастики, науково-популярна програма, спеціальні програми для ілюстраторів і дизайнерів та виставка-ярмарок.

11 червня – 3 серпня — виставка «Андрій Сагайдаковський. Декорації».

Масштабна персональна виставка представить увазі глядача творчу лабораторію художника і спеціально створену ним для виставки тотальну інсталяцію, архівні матеріали (фото і відео), визначні роботи митця з музейних та приватних збірок.

1 жовтня – січень 2021 – виставка «Футуромарення».

Це мультидисциплінарний проєкт, присвячений темі футуризму в Україні 1910–1930-х років: як потужного чинника модернізації та мистецького експерименту та як системи ідеологічних поглядів новітньої доби. Виставку доповнять перформативна, музична, літературна та кінематографічна програми.

Кінець жовтня – січень 2021 — виставка «Енциклопедія архітектури України».

За допомогою різнопланових експонатів, від макетів та фотографій до VR та AR об’єктів, виставка представить значущі та цікаві зразки архітектурного надбання України, знакові проекти і об’єкти ЮНЕСКО, архітекторів та архітекторок, стилі й архітектурні школи, містобудування і нереалізовані проекти.

А ще, як і раніше, працюють неймовірні проєкти — Літературна лабораторія та Лабораторія сучасного мистецтва (Мала Галерея).