Публічна розмова «Стратегії підтримки в часи війни»Про Нас

Публічна розмова «Стратегії підтримки в часи війни»

Запрошуємо у суботу, 23 липня, о 16:00 на публічну розмову «Стратегії підтримки в часи війни».
Подія відбувається у межах програми до «Виставки про наші відчуття» у Мистецькому арсеналі.

24 лютого, з початком повномасштабного вторгнення Росії, культура, як і інші галузі, були поставлені в ситуацію виживання. Вразливі і до того, митці і мисткині продовжують знаходити способи працювати, часто поєднуючи роботу з волонтерством, а культурні інституції переважно зосередилися на збереженні власних колекцій та підтримці інфраструктури й власних співробітників та співробітниць. З початку повномасштабного вторгнення постала низка незалежних культурних фондів та організацій, метою яких є всебічна підтримка культури, як незалежних митців та мисткинь, так і інституцій. Одним з таких став Ukrainian Emergency Art Fund, організований Українською мистецькою спільнотою – (MOCA) ГО «Музей сучасного мистецтва» у партнерстві з Мистецьким арсеналом, Zaborona, The Naked Room та Асортиментна кімната. Ці організації від перших тижнів повномасштабного вторгнення займаються підтримкою української культурної спільноти та забезпечують можливості для роботи незалежним художникам та художницям.

У межах розмови ми спробуємо разом окреслити:
— в який спосіб здійснюється підтримка художньої спільноти і які її механізми є дієвими;
— як змінювалися підходи та інструменти роботи фонду і як в ситуації кризи була налагоджена його робота.
Поговоримо також про те, як змінювалися мистецькі запити, чим зараз ми можемо допомагати одне одному і чи є місце мистецтву під час війни.

Учасники та учасниці:
Ілля Заболотний – співзасновник та керівник Ukrainian Emergency Art Fund, мистецтвознавець, куратор проєктів культурної дипломатії Британської Ради в Україні
Ілля Левченко – історик мистецтв, автор текстів
Альона Каравай – кураторка, культурна менеджерка та продюсерка, засновниця галереї «Асортиментна кімната», Івано-Франківськ
Петро Ряска – куратор, художник, засновник резиденції «Вибачте номерів немає», Ужгород

Модераторка:
Наташа Чичасова – кураторка та дослідниця, співробітниця відділу програм сучасного мистецтва Мистецького арсеналу

Публічна програма в межах «Виставки про наші відчуття» спрямована на заглиблення та усвідомлення пережитого досвіду мистецької спільноти під час повномасштабного вторгнення Росії. Нашою головною метою є оприявнення особистого досвіду митців та мисткинь та культурних працівників та працівниць, а також процесів, що відбувалися в художній спільноті.