Проєкт «Україна в огні» від Лабораторії сучасного мистецтва «Мала Галерея Мистецького арсеналу»Про Нас

Проєкт «Україна в огні» від Лабораторії сучасного мистецтва «Мала Галерея Мистецького арсеналу»

«Україна в огні» — це художня ініціатива, що спрямована на архівування та поширення українського мистецтва, присвяченого осмисленню війни в Україні з 2014 року та до сьогодні, у часи повномасштабного російського вторгнення у 2022 році. Проєкт функціонує як онлайн-платформа, де ми розміщуємо роботи художників та художниць і їх біографії. Ви також маєте можливість поширювати роботи в соціальних мережах.

Проєкт працює в режимі реального часу і поступово наповнюється. Тож, слідкуйте за оновленнями на сайті.

САЙТ ПРОЄКТУ «УКРАЇНА В ОГНІ»

Ніна Савенко. Із серії «Fire»

Більше про проєкт ви можете дізнатися тут.

Аліса Гоц із серії “Stop War”

Ми бачимо розвиток нашого проєкту у трьох напрямках:

  • онлайн-платформа, що представляє підбірку художніх робіт, отриманих через open call та кураторське дослідження, а також профайли художників двома мовами, доступних для публічного використання;
  • створення онлайн-зіну, що надає професійний/дослідницький аналіз зібраного архіву творів мистецтва у зв’язку з поточними подіями; як двомовне видання, зін слугуватиме вступом до подальших досліджень на цю тему як для українських, так і для міжнародних експертів та експерток;
  • публічні заходи/акції у партнерстві з міжнародними спільнотами як інструмент протидії агресії та війні, що дозволять каталізувати підтримку через дії в публічних просторах європейських міст.

Як ми працюємо?
У виборі робіт та авторів(ок) ми керуємось:

  • оригінальністю;
  • комплексністю;
  • дискурсивністю висловлювань, втілених в різних медіа (відео, графіка, плакат, живопис).

Нам цікаво показувати роботи як відомих, так і молодих художників(ць) без вікових обмежень.

Політика сайту:
Всі права захищені. Використання Платформи «Україна в огні» та всіх матеріалів, які розміщені на ній в будь-якій формі, крім дозволеного законодавством України вільного використання, здійснюються через отримання відповідного письмового дозволу через пошту [email protected]. У разі використання матеріалів Платформи обов’язково зазначаються ім’я автора (авторів) та посилання на джерело запозичення.

Хто ми:
Лабораторія сучасного мистецтва «Мала Галерея Мистецького арсеналу» — довгостроковий проєкт, спрямований на дослідження актуальних мистецьких процесів, підтримку та розвиток художньої спільноти. Наші пріоритети: тематичні дослідження, доступна освіта, відкритість до експерименту. Крім цього, Лабораторія залучає до співпраці незалежних культурних операторів і операторок та дослідників і дослідниць з метою їх підтримки та вибудовування міжінституційних зв’язків.

Наші партнери:
Розробку сайту підтримано Міжнародним фондом допомоги організаціям, що здійснюють свою діяльність у сфері культури й освіти, на 2021 рік Федерального міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина, Goethe-Institut та інших партнерів.

Над проєктом працюють:

  • Наталія Андрєєва;
  • Поліна Байцим;
  • Валерія Бураджиєва;
  • Андрій Мирошниченко.

Кураторка — Наташа Чичасова.

Наші контакти:
Якщо Ви маєте уточнення, питання або пропозиції до співпраці, надішліть свій запит на пошту: [email protected].