Open Call «Антитвір-2022»Про Нас

Open Call «Антитвір-2022»

«Антитвір-2022»підлітковий проєкт для вираження себе через творчі практики (тексти, ілюстрації або у власному жанрі). Цього року без оцінок журі чи нагород ми приймаємо всі антитвори — робота кожного учасника та учасниці буде розміщена на сайті Книжкового Арсеналу.

Проєкт також передбачає серію освітніх онлайн-зустрічей та воркшопів для підтримки (зокрема психологічної) та заради створення спільноти молодих творців і творчинь.

Тема «Антитвір-2022» — «На порозі».

Перед початком війни команда проєкту «Антитвір» описувала цьогорічну тему так:

«На порозі — момент за кілька хвилин до змін, що відбудуться з героєм, момент перед тим, як (не) перетнути межу. У голлівудському фільмі його б зобразили як глибокий, шумний, повільний вдих перед самісіньким стартом».

Однак сьогодні (і щодня) акценти зміщуються. Пропонуємо поміркувати над:

  • вимушеним переселенням;
  • руйнуванням одних цінностей та побудовою нових;
  • про те, що (які цінності) стає явним на межі зіткнення двох світів;
  • що допомагає і заважає нам перемагати — всередині та зовні;
  • поділитися тим, як це — бути підлітком і дорослішати в умовах війни.

Більше про тему «Антитвір-2022» читайте тут.

Традиційно в антитворі ми заохочуємо обирати незвичну форму, ракурс. Можна оповідати від імені предмета, присвятити цілий твір моменту руйнування чи процесу побудови цінностей, особистості; писати про існуюче чи вигадане; зробити це у формі роману в смс, графічного роману або написати й водночас проілюструвати власний твір. Головне — дозволити собі виходити за межі.

Щоб взяти участь у проєкті «Антитвір-2022», потрібно:

  • навчатися у 8–11 класі;
  • прикріпити антитвір до гугл-форми. Текст має бути українською або англійською мовою, 20 тисяч знаків з пробілами у форматі pdf. Зображення має бути у форматі jpeg. Ви можете надсилати лише текст або лише ілюстрацію, або текст та ілюстрацію разом.

Дедлайн — 1 травня 23:59. Після технічного відбору робіт (перевірка на відповідність мови, обсягів тексту, формату зображення) відбудуться освітні онлайн-зустрічі, а твори будуть опубліковані на сайті.

Бонус від команди — стікери для Telegram!

Чекаємо на ваші антитвори! Слідкуйте за новинами на пошті та соцмережах.

Переглянути проєкти минулих років можна тут: