Нова виставка в Малій Галереї Мистецького арсеналу — Надя Саяпіна. Лист до мамиПро Нас

Нова виставка в Малій Галереї Мистецького арсеналу — Надя Саяпіна. Лист до мами

8 червня у Малій Галереї Мистецького арсеналу відкриється виставка білоруської художниці Наді Саяпіної «Лист до мами»

Виставковий проєкт базується на історіях людей, що вимушено покинули Білорусь і наразі вибудовують свій побут на новому місці. Основу проєкту складають тридцять інтерв’ю з білорусами та білорусками, записаних художницею протягом кількох місяців. Проєкт розкриває афективний бік досвіду переселення: особисті переживання, відчуття втрати дому, безпорадність і розгубленість, страх, невизначеність, почуття провини. У виставковому просторі представлено погляд на те загальне/різне, що пережили його учасники та учасниці. Художниця звертається до малюнку, перформансу й інсталяції, через які глядач(ка) занурюється та перепроживає емоції людей, що покинули свою країну.

У межах виставки «Лист до мами» художниця запрошує місцевих жителів(ок) долучитися до її творчої майстерні — взаємодіючи з листами учасників та учасниць проєкту, написати власний лист чи зробити малюнок про те, чого не вистачає цим людям на новому місці. Відвідувачі та відвідувачки виставки також зможуть долучитися до проєкту — створити свій малюнок або текст на основі листів. Так через практику спільного письма та малювання художниця апелює до спільного проживання болісного досвіду й емпатії та створює поле для подальшого діалогу.

Дізнайтеся більше про проєкт за посиланням.
Проєкт реалізовано в межах резиденції Мистецького арсеналу та Goethe-Institut в Україні.
Виставка триватиме в Малій Галереї Мистецького арсеналу з 08 червня до 04 липня 2021 року за адресою Лаврська, 10. Вхід вільний.

Графік роботи галереї:
вівторок-неділя — 12:00-20:00.
понеділок — вихідний.

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

Надя Саяпіна — художниця, авторка проєктів, арттьюторка. У своїй практиці використовує різні медії — перформанс, мультимедії, інсталяції, живопис, текст і арттерапію, — фокусуючись на медіації, як можливості проявити голос «інших». Сьомого вересня 2020 року художницю було затримано в її домі й засуджено на 15 діб за участь у колективній мистецької акції проти насильства. У жовтні Саяпіна виїхала з Білорусі. Зараз працює в Києві.