Мистецький арсенал відкрив масштабну виставку сучасної української фотографії «Чутливість»Про Нас

Мистецький арсенал відкрив масштабну виставку сучасної української фотографії «Чутливість»

29 липня в Мистецькому арсеналі розпочала роботу виставка «Чутливість. Сучасна українська фотографія». Виставковий проєкт представив понад 600 робіт 62 авторів та художніх об’єднань.

Фотографія як документ часу, соціальна критика, спостереження, фантазії, спосіб розповісти про себе — виставка «Чутливість. Сучасна українська фотографія» репрезентує множинність методів роботи з фотографічним медіумом в Україні протягом майже трьох останніх десятиліть. Таке хронологічне рамування не випадкове, адже фотографія постала як самодостатній вид у системі сучасного українського мистецтва на початку 1990-х років. Нині ж кураторська група Мистецького арсеналу — Олександр Соловйов, Соломія Савчук та Максим Горбацький — пропонує подивитися на цей шлях цілісно та розгорнуто, оприявнити те, що називають «загальною картиною». 

Для Мистецького арсеналу проєкт “Чутливість” є важливим етапом у дослідженні феноменів сучасного українського мистецтва. Фотографія є тим медіумом, що на початку 90-х кардинально розширив межі і можливості мистецтва, дав змогу переосмислити суспільні зрушення, рамки свободи і людяності. Ми радо запрошуємо відвідати цю неймовірну виставку — вона, окрім іншого. дає можливість осягнути, який шлях пройшло це мистецтво за останні 30 років і ми разом із ним,

— говорить виконувачка обов’язків директорки Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта.

Повний список учасників та учасниць проєкту можна знайти на сторінці виставки. Партнери проєкту: Галерея Артсвіт, Івано-Франківський ЦСМ, Музей харківської школи фотографії, Центр сучасного мистецтва М17, Щербенко Арт Центр, Grynyov Art Collection, PinchukArtCentre, Stedley Art Foundation, Zenko Foundation. Приватні колекції: Бйорна Гельдхофа, Євгена Карася.

Проєкт «Чутливість. Сучасна українська фотографія» реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

У Мистецькому арсеналі (Київ, вул. Лаврська, 12) виставка триватиме з 29 липня до 05 вересня 2021

Графік роботи: вівторок – неділя з 11:00 до 20:00.

Мистецький арсенал є пам’яткою історії та архітектури XVIII cт., а також є флагманською українською інституцією культури, яка у своїй діяльності інтегрує різні види мистецтва. Місія Мистецького арсеналу – сприяти модернізації українського суспільства та інтеграції України до світового контексту, спираючись на ціннісний потенціал культури. Площа Арсеналу, яка вже використовується для реалізації мистецьких проєктів, сягає 24 000 м².

Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 р. як нова модель надання на конкурсних засадах державної підтримки та промоції ініціатив у сфері культури та креативних індустрій. Діяльність Фонду, відповідно до чинного законодавства, є невід’ємною частиною політики і визначених пріоритетів діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України.