Мистецький арсенал у 2024 році. Річний звіт
Мистецький арсенал публікує звіт про свою діяльність у 2024 році.
Попри війну, що триває, у 2024 році Мистецький арсенал зберіг динаміку своєї діяльності, зміцнив міжнародні партнерства та інституційну присутність як в Україні, так і за її межами — ми продовжили підтримувати та популяризувати українську культуру.
Результатом роботи команди Мистецького арсеналу стали два фестивалі, що відбулися вдруге після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Йдеться про Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал», а також фестиваль для дітей і підлітків «Різні разом».
Упродовж 2024 року у Старому арсеналі було втілено важливі виставки сучасного українського мистецтва — «Співіснування з темрявою» (2023-2024), «Між прощанням і поверненням» та «Олена Турянська. Агапе. Абсолютна любов».
Арсенал також представив сучасне українське візуальне мистецтво у Європі — пройшли виставки «Футуромарення: Україна і авангард» (Бельгія) та «Серце землі» (Данія). Крім освітніх заходів, дискусій, перформансів, воркшопів, екскурсій та сімейних подій, які було втілено в межах виставкових проєктів та фестивалів, вперше реалізовано підтримку культурних інституцій у прифронтових регіонах у межах програми «Спадщина. Простір для роботи».
На тлі воєнної реальності 2025 рік ми зустріли із цілою низкою довгострокових партнерств, що сформували горизонт для наполегливої праці на наступні кілька років. Команда Арсеналу заклала основу для майбутніх виставкових, освітніх і міжнародних проєктів, готуючи платформу для ще глибшої присутності української культури — в Україні та за кордоном.
«Одразу після початку повномасштабної війни більшість акторів зосередилися на виживанні тут і зараз: евакуювати музейну колекцію, уберегти колектив, улаштувати підземне укриття, привернути увагу світу до російської агресії — такими були першочергові дії. Але поступово робота інституції ставала все складнішою й інтелектуально вимогливішою, все більше значення мала якість рефлексії, а не лише гучність заяви. Здається, прийшло тверде усвідомлення, що російська війна триватиме довго, а відкласти культурне та інтелектуальне життя неможливо, бо саме воно робить нас людьми та громадянами», — генеральна директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта.
Головні цифри року:
- 3 виставки в Старому арсеналі: «Співіснування з темрявою» (2023-2024) «Між прощанням і поверненням» та «Олена Турянська. Агапе. Абсолютна любов».
- 2 виставки в Європі («Футуромарення: Україна і авангард» (Бельгія) та «Серце землі» (Данія));
- Участь і співпраця з 3-ма міжнародними книжковими ярмарками (Франкфуртський книжковий ярмарок, Лейпцизький книжковий ярмарок, Болонський ярмарок дитячої книги)
- 965 757 онлайн-відвідувачів за 2024 рік;
- 51 206 відвідувачів виставок, фестивалів та освітніх заходів;
- 2 фестивалі — «Книжковий арсенал» і «Різні разом»;
- 114 освітніх заходів, дискусій, перформансів, воркшопів, екскурсій та сімейних подій;
- Продовжено роботу Літературної лабораторії;
- 2 електронних видання («Обережно, крихке!» і «Мистецький арсенал. Колекція»);
- 6 друкованих видань;
- 8 виставок Лабораторії сучасного мистецтва.
Залишатися осередком підтримки для українського суспільства — таким ми бачимо своє призначення. Тому, безумовно, щиро вдячні партнерам, донорам, дослідникам та дослідницям, авторам та авторкам, які долучилися до реалізації наших численних проєктів у складному 2024 році.
Докладніше про те, що вдалося зробити команді у 2024 році, запрошуємо прочитати за посиланням: