Мистецький арсенал та Довженко-Центр оголошують про програмну співпрацю на 2023 рікПро Нас

Мистецький арсенал та Довженко-Центр оголошують про програмну співпрацю на 2023 рік

Мистецький арсенал та Національний центр Олександра Довженка започатковують системну співпрацю у програмній діяльності в 2023 році. Спільна робота двох інституцій передбачатиме проведення низки подій в межах культурних проєктів в Україні та за кордоном. Така співпраця має на меті підтримку діячів української культурної сфери, підсилення голосів українських інституцій на світовій культурній арені та розбудову сталих міжінституціональних зв’язків усередині культурної спільноти України.

Розпочне програмну співпрацю кінопоказ фільму «Кам’яний хрест» (1968, реж. Леонід Осика) в межах освітньої програми до виставки «Серце землі», яка триває в Мистецькому арсеналі з 25 листопада 2022 року. Кінопоказ супроводжуватиметься кінознавчим коментарем. Подію заплановано на січень 2023 року.

На лютий 2023 року запланована низка спільних подій Мистецького арсеналу та Довженко-Центру під час Вільнюського книжкового ярмарку, де Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» представить спеціальну програму.

Також серед планів у програмній діяльності двох інституцій — кінопрограма в межах освітніх подій на виставці «Футуромарення. Україна і авангард» (квітень-вересень 2023, Таллінн, Естонія) у музеї KUMU, одному з найбільших музейних просторів Естонії та Північної Європи; спільна участь Мистецького арсеналу та Довженко-Центру на Ляйпцизькому книжковому ярмарку (27.04 – 30.04.2023, Ляйпциг, Німеччина); події, перформанси та кінопокази в межах проєктної діяльності «Книжкового Арсеналу».

Фото з виставки «Футуромарення» в Мистецькому арсеналі, 2021. Фото: Олександр Попенко © ДП НКММК Мистецький арсенал

Мистецький арсенал є провідною українською інституцією культури, яка у своїй діяльності інтегрує різні види мистецтва – від сучасного мистецтва, нової музики й театру до літератури та музейної справи. Місія Мистецького арсеналу – сприяти модернізації українського суспільства та інтеграції України до світового контексту, спираючись на ціннісний потенціал культури.

Національний центр Олександра Довженка (Довженко-Центр) – найбільший кіноархів України, в якому зберігається більше 9000 найменувань художніх, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів та тисячі архівних документів з історії українського кіно. Довженко-Центр сьогодні – одна з найдинамічніших культурних інституцій України з широким міжнародним представництвом у кіногалузі, що здійснює збереження, популяризацію, дослідження та поширення національної кіноспадщини в Україні та за кордоном.