Мала Галерея Мистецького арсеналу запускає новий проєктПро Нас

Мала Галерея Мистецького арсеналу запускає новий проєкт

Лабораторія сучасного мистецтва «Мала Галерея Мистецького арсеналу» відкриває нову виставку — «Одне з одним. Просторові діалоги. Інга Леві і Тамара Турлюн».


Зверніть увагу!

Мала Галерея Мистецького арсеналу працює відповідно до графіку стабілізаційних відключень електроенергії у місті Київ.

Графік роботи виставки* «Одне з одним. Просторові діалоги. Інга Леві і Тамара Турлюн»:

Вівторок, 16:00 — 19:00
Середа, 11:00 — 16:00
Четвер, 13:00 — 18:00
П’ятниця, 16:00 — 19:00
Субота, 12:00 — 16:00
Неділя, 13:00 — 19:00

У випадку аварійних відключень електроенергії ми додатково повідомимо графік роботи у наших соцмережах.

*Ми турбуємося про безпеку кожного, тому в разі оголошення повітряної тривоги виставка зачиняється. На цей час Ви можете пройти в найближче укриття. Виставка почне працювати після закінчення повітряної тривоги.

Дякуємо за розуміння та до зустрічі у Малій Галереї Мистецького арсеналу!


«Одне з одним. Просторові діалоги. Інга Леві і Тамара Турлюн» — перша виставка у серії діалогів художників та художниць в межах проєкту «Одне з одним. Просторові діалоги». До повномасштабної агресії Росії Інга Леві й Тамара Турлюн планували тиху камерну експозицію про спальний район Голосіїв у спальному районі Дарниця. Взимку у їхньому самоорганізованому художньому просторі depot12_59 мав відбутися проєкт «Районна хонтологія» — про міські краєвиди і приховані у них безмовні примари. Серед показаних творів, зокрема, мав бути неоновий аптечний хрест — об’єднаний символ спальних районів. У цьому проєкті була помітна тривожність і передчуття того, що оглушило всіх 24 лютого.

Нинішнє висловлювання у Малій Галереї сформувалося довкола ідеї цієї нереалізованої виставки, тобто уламків того майбутнього, яке так і не настало. Разом із тим воно пробує вибудувати художню тяглість через перегукування із тим наповненням, яке було у галереї станом на вечір 23 лютого. Мінливі сумніви, страх та невпевненість перетворили реальність на таку, що постійно зникає, але навіть в умовах нездійсненності можливі різні форми співчуття та нові зв’язки.

Як говорить Інга Леві: «Мені і тоді було важко сказати, про що ці пейзажі зі спортивними майданчиками у дворах багатоповерхівок. Я вловлювала певний містичний вимір у просторі, він ніби просочувався крізь усе. Мій колега назвав це явище, це відчуття хонтологією (англ. «haunt» — примара, видиво). Тепер, здається, всі райони розбуджені, а привиди вигнані звуками сирен. Повітряна тривога заповнила все собою та посіла їхнє місце. Можливо, тому мене захоплює її звук. Все приховане стало явним, напівтони щезли».

Монтаж виставки «Одне з одним. Просторові діалоги. Інга Леві і Тамара Турлюн».
Фото: Олександр Попенко © ДП НКММК Мистецький арсенал

Виставка «Одне з одним. Просторові діалоги. Інга Леві і Тамара Турлюн» оприявнює спільність художніх практик двох подруг-художниць, зокрема, через досвід мозаїкування. Вона також стає розширенням їхньої розмови про те, як продовжувати створювати мистецькі роботи попри все, як набути знову те, що здається втраченим, і як ствердити життя над неспокоєм, сум’яттям і смертю.

Перший проєкт нового виставкового циклу «Одне з одним. Просторові діалоги» зосереджується на намаганні авторок проговорити їхні інтимні переживання, відновити зв’язок із минулим, яке тепер видається безкінечно далеким, і подолати привидів, що зазіхають на нашу внутрішню безпеку.

Виставка триватиме у Лабораторії сучасного мистецтва «Мала Галерея Мистецького арсеналу» з 3 до 24 листопада 2022 року.

Учасниці виставки: Інга Леві, Тамара Турлюн.

Куратори виставки: Наташа Чичасова, Андрій Мирошниченко, Надія Червінська.

Вул. Лаврська, 10.
Вхід вільний.

«Одне з одним. Просторові діалоги» — це процесуальний проєкт Лабораторії сучасного мистецтва «Мала Галерея Мистецького арсеналу», що став результатом дискусій між представниками і представницями художньої спільноти. Більше про концепцію проєкту читайте за посиланням.