Конкурс на найкращий книжковий дизайнПро Нас

Конкурс на найкращий книжковий дизайн

2 червня в Україні оберуть найкрасивіші книги року. Конкурс на найкращий книжковий дизайн уже втретє ініціює та проводить Goethe-Institut в Україні разом з VIII міжнародним  фестивалем «Книжковий Арсенал» та культурно-видавничим проектом «Читомо». Підтримку проекту здійснюють Франкфуртський книжковий ярмарок і фонд Buchkunst.             

«Ми очікуємо в цьому році багато якісних і цінних книг з естетичним та інновативним оформленням, — говорить директорка Goethe-Institut в Україні Беате Кьолер. — Ще три роки тому ми тільки мріяли про те, щоб українські книги були виставлені серед найкрасивіших книг світу на Франкфуртському книжовому ярмарку. Я вважаю, що цей  конкурс має безпосередній вплив на появу нових амбітних видавництв, мистецькі та новаторські видання яких є важливою альтернативою масовому продукту».

Про подальшу долю книг-переможців розповідає керівниця «Мистецького Арсеналу» Олеся Островська-Люта: 

«Восени 2018 року переможців конкурсу на кращий книжковий дизайн покажуть на українському національному стенді у Франкфурті. Потім ці видання ввійдуть до колекції «Найкрасивіші книги світу», яку формує Фонд «Мистецтво книги» та презентує на Лейпцизькому книжковому ярмарку. Приємно, коли книжки, які перемагають у нашому конкурсі, потім відзначають на найважливіших конкурсах світу. Так книжки «Голосно, тихо, пошепки», «Я так бачу» творчої майстерні «Аґрафка» перемогли в номінації нон-фікшн для дітей у BolognaRagazzi 2018 – однієї з найпрестижніших нагород у галузі дитячої літератури в світі. Це свідчить, що ми думаємо і рухаємося в унісон із світом».

«Нашою метою завжди була популяризація читання, — говорить Ірина Батуревич, співзасновниця культурно-видавничого проекту «Читомо». — Проте неможливо популяризувати те, що не має свого мистецького вияву, естетики та культури інтелектуального споживання.  Водночас не можна нехтувати функціональністю, зручністю та умінням розказувати історії зрозумілою візуальною мовою. Ми щороку спостерігаємо за появою нових видань у чудовому дизайні, і саме вони роблять наші історії видимими у світі. Дуже хочеться вірити, що таких історій ставатиме більше — і конкурс «Найкращий книжковий дизайн» буде цьому всіляко сприяти».

До 22 травня українські видавництва можуть подавати на конкурс книжки, створені українськими дизайнерами чи ілюстраторами та надруковані в період з квітня 2017-го по травень 2018-го. До 1 травня книги треба зареєструвати через онлайн-форму. Видання мають подаватися на конкурс вперше. Одне видавництво може подати на конкурс до 5 книжок.

Для участі у конкурсі необхідно:

  1. Заповнити Google-форму до 01.05
  2. З1.05 по 22.05  книги, які братимуть участь у конкурсі, можна заносити або надсилати до бібліотеки Goethe-Institut в Україні (м. Київ, вул. Волоська, 12/4) з маркуванням «Найкращий книжковий дизайн 2018».

Для участі у номінації «Приз читацьких симпатій» необхідно заповнити окрему форму.

Призовий фонд

Goethe-Insitut в Україні надає паушальне покриття транспортних витрат для відвідування Франкфуртського книжкового ярмарку  для  людини, яка зробила найбільший внесок у художнє втілення книжки-переможця (концепція видання, дизайн обкладинки, ілюстрації, архітектоніка книжки, верстка, шрифтовий дизайн тощо).

Франкфуртський книжковий ярмарок надає 6-денний вхідний квиток на Франкфуртський книжковий ярмарок Business Club Wochenticket (еквівалентною вартістю 1050 євро) для видавця-переможця та вхідний квиток для дизайнера (ілюстратора).

Експертна комісія не приймає на розгляд:

  • видання, відтворені за макетами інших видавництв (придбаних за ліцензією);
  • видання, які містять неліцензійний контент, що суперечить чинному законодавству про авторське право та інтелектуальну власність;
  • видання, що пропагують насильство і жорстокість, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію, містять гендерні або інші стереотипи, що принижують честь та гідність будь-якої соціальної групи чи індивідів;
  • видання, опубліковані незареєстрованими видавництвами, та книжки, які вийшли до квітня 2017 року.

Переможці короткого списку зобов’язані надати по 3 примірники своїх видань: один примірник поповнить колекцію найкрасивіших книг під час Франкфуртської книжкової виставки, другий – для конкурсної лінійки фонду Buchkunst, третій – для фонду «Книжкового Арсеналу».

Контактні особи:

Марія Шубчик, Goethe-Institut в Україні, [email protected]

Катерина Левченко, «Книжковий Арсенал», [email protected]

Ірина Батуревич, «Читомо», [email protected]