Історичні контексти «Камінного хреста». Кінопоказ з обговореннямПро Нас

Історичні контексти «Камінного хреста». Кінопоказ з обговоренням

У неділю, 15 січня о 14:00 запрошуємо на обговорення та кінопоказ фільму «Камінний хрест» у Мистецькому арсеналі.

Подія відбудеться в партнерстві з Національним центром Олександра Довженка у межах програмної співпраці Мистецького арсеналу та Довженко-Центру. 

«Камінний хрест» — один з ключових фільмів українського «поетичного кіно». Водночас це кіно, яке поруч з етнографічними містить доволі сильну соціополітичну складову. Взявши за основу дві новели Василя Стефаника «Камінний хрест» та «Злодій», Леонід Осика та сценарист стрічки Іван Драч показали моральні погляди галицьких селян кінця 19 сторіччя та їх тяжке соціальне становище, що змушувало масово покидати рідні землі. Проте, знімаючи це кіно в кінці 1960-х в Україні, вони не могли не говорити й про Україну 60-х: про радянський терор, сталінські репресії та ті настрої, що панували в суспільстві. Так, несподівано, у фільму з’явився додатковий, прихований, рівень.

Показу фільму передуватиме невеличка вступна лекція керівника науково-програмного відділу Довженко-Центру Станіслава Битюцького.

У межах заходу вперше буде показана оновлена відсканована версія фільму.

Кінопоказ з обговоренням відбудеться у межах освітньої програми до виставки «Серце землі», що триває в Мистецькому арсеналі.

  • Коли:  15 січня, неділя, 14:00
  • Де:  Лекторій Мистецького арсеналу
  • Вхід на подію — за квитком на виставку «Серце землі». Квитки можна придбати у касі Мистецького арсеналу
  • Подія відбудеться навіть у випадку відключення електроенергії в Мистецькому арсеналі

Чекаємо на вас!